Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Aleja Jana Pawła II się zmienia. Jest już droga dla rowerów

Warszawa

Urząd MiastaNowa ścieżka rowerowa

"Trasa rowerowa w ciągu Jana Pawła II od Al. Solidarności do Ronda ONZ już gotowa. W przyszłym roku chcemy przedłużyć ją do ul. Nowogrodzkiej" - poinformowało w niedzielę miasto. To realizacja części dużego projektu zapowiadanego w czerwcu przez ZDM.

Rowerzyści zyskali nową drogę rowerową – szeroką na 3 metry. Oprócz tego, drogowcy wyznaczą drugi przejazd, który będzie przebiegał wzdłuż ulicy Nowogrodzkiej i – jak zapowiadają – może stać się rowerową alternatywą dla Al. Jerozolimskich.

Trzy pasy dla samochodów

Budowę ścieżki pod koniec czerwca zapowiadali przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich. Odcinek al. Jana Pawła II - ul. Chałubińskiego między rondem ONZ a ul. Nowogrodzką w 2017 roku zmieni się nie do poznania.

Na przebudowie alei zyska mają też kierowcy. Jezdnia zostanie ujednolicona do trzech pasów w każdym kierunku. "Nie wpłynie to na warunki ruchu" – uspokaja zaniepokojonych zwężeniem kierowców ZDM. "Zlikwidowane zostaną pasy, które obecnie są praktycznie nieużywane, np. te, które służą do jazdy na wprost przez rondo" – tłumaczą urzędnicy.

Ważną zmianą są również dodatkowe miejsca parkingowe, które zostaną wyznaczone w zatokach, po obu stronach ulicy. Łącznie przybędzie aż 66 miejsc.

Projekt nowej al. Jana Pawła II został przygotowany przez firmę Polska Inżyniera na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich.

ZOBACZ JAK AKTYWIŚCI WALCZYLI O PRZEJŚCIA NA RONDZIE CZTERDZIESTOLATKA

Happening przy Dworcu Centralnym
Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl

kz/mś