Al. KEN: Mokotów gotowy. Czeka na Ursynów

Warszawa

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plAl

Cierpliwość ursynowskich kierowców może zostać w końcu wynagrodzona. Jeżeli urzędnicy dostaną niezbędne zgody, to nowo wybudowanym odcinkiem al. KEN będzie można jeździć już w przyszłym tygodniu – pisze "Życie Warszawy".

Być może już w piątek Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wyda władzom Ursynowa pozwolenie na użytkowanie nowej drogi. Wtedy pozostanie już tylko jedno pismo. Pozytywną opinię będzie musiał wydać inżynier ruchu. Władze dzielnicy mają nadzieję, że uda się ją uzyskać na początku przyszłego tygodnia – podaje "ŻW".

Mokotów czeka na Ursynów

Inwestycja, prowadzona jest przez dwie dzielnice, Mokotów i Ursynów. Każda jest odpowiedzialna za odcinek, leżący na swoim terenie.

Pod koneic stycznia burmistrz Ursynowa Piotr Guział informował, że odcinek należący do Ursynowa (od Doliny Służewieckiej do Potoku Służewieckiego) jest gotowy. - Do pełnej dokumentacji brakuje nam jednak papierów ze strony Mokotowa - mówił w rozmowie z tvnwarszawa.pl. Mokotów musiał wprowadzać jeszcze poprawki w systemie monitoringu.

Teraz sytuacja się odwróciła. - Jesteśmy gotowi do udostępnienia al. KEN kierowcom – mówi "ŻW" Bogdan Olesiński, burmistrz Mokotowa i dodaje, że czekają teraz na Ursynów.

Docelowo al. KEN ma prowadzić aż do ul. Puławskiej, po śladzie obecnej ulicy Bukowińskiej. Najprawdopodobniej całym odcinkiem alei pojedziemy w 2013 roku.

wp/par