Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Akcja przy ambasadzie Niemiec. Tak ćwiczyli antyterroryści

Warszawa

kspĆwiczenia przy ambasadzie

Policyjni antyterroryści przeprowadzili akcję na terenie niemieckiej ambasady. Testowali w ten sposób sprawność służb po symulowanym ataku służb na placówkę dyplomatyczną.

Akcja odbyła się w sobotę na Ujazdowie.

Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w stolicy wspólnie z pracownikami niemieckiej ambasady ćwiczyły atak uzbrojonych napastników na placówkę dyplomatyczną. Sprawdzono procedury działania na wypadek zaistnienia zagrożenia terrorystycznego.

Wyłączona ulica

W czasie trwania ćwiczeń rejon został zabezpieczony przez policjantów, powiadomiono też wszystkie służby i instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Wyłączono z ruchu ulicę Jazdów, a policjanci dbali o to, by nikt nie wchodził w rejon działań.

Na miejscu powstało też stanowisko dowodzenia w pojeździe sztabowym, z którego monitorowano sytuację i przekazywano meldunki do Komendy Stołecznej Policji. Do interwencji włączył się Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Warszawie.

W efekcie "terroryści" zostali zatrzymani, a teren sprawdziły psy przeszkolone do wykrywania zapachów i materiałów wybuchowych.

- Działania funkcjonariuszy podczas tego rodzaju operacji policyjnych muszą być dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Niezawodność mogą zapewnić m.in. ćwiczenia sprawdzające umiejętności działania w różnych, realnych warunkach. Współpraca z pracownikami niemieckiej ambasady, znajomość obiektu, sprawdzenie procedur na wypadek zagrożenia terrorystycznego pozwalają na zgranie wszystkich służb i są niezwykle ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa pracowników ambasady i osób postronnych - mówi zastępca dowódcy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Warszawie.

Według scenariusza ćwiczeń zginęły cztery osoby CBŚP
wideo 2/3

ran/pm