Air Force One odleciał z Okęcia. Kończą się utrudnienia

Warszawa

TVN24Wraca ruch w centrum miasta

Sobota to trzeci i ostatni dzień z utrudnieniami związanymi ze szczytem NATO. Kierowcy ponownie musieli się liczyć z zamykaniem głównych ulic w mieście. Wieczorem kolejno je przywracano dla ruchu kołowego.

TAK RELACJONOWALIŚMY SYTUACJĘ NA ULICACH W SOBOTĘ:

21.34 Jak informuje reporterka TVN24 Ewa Paluszkiewicz nieczynne w czasie szczytu NATO stacje rowerowe zostaną uruchomione jutro. - Ratusz zapewnia, że w ciągu kilku godzin znów będzie można z nich korzystać - dodaje.

21.29 Rondo Waszyngtona dostępne dla samochodów. Dalej zamknięte są: al. Zieleniecka i Wybrzeże Szczecińskie.Nadal wstrzymany jest ruch tramwajów na moście Poniatowskiego.

20.57 - Miejskie autobusy i samochody jeżdżą już mostem Poniatowskiego na Pragę Południe - informuje reporterka TVN24 Ewa Paluszkiewicz. - Tramwaje jeszcze nie - dodaje.

20:40 Swoją relację żywo zakończył Zarząd Transportu Miejskiego.

20.37 Z powodu przejazdu prezydenckiej kolumny ze Stadionu Narodowego do Lotniska Chopina kierowcy utknęli w korku na Wisłostradzie.

Korek w tunelu na Wisłostradzie
Kontakt24

CZYTAJ WIĘCEJ

20.22 Tramwaje jeżdżą na odcinkach: al. Krakowska - Grójecka, Towarowa, al. Jana Pawła II (Kino Femina) - Chałubińskiego - al. Niepodległości (Nowowiejska) oraz Andersa (Muranowska) - Marszałkowska (pl. Zawiszy). Wyłączone dla tramwajów pozostają odcinki: Al. Jerozolimskie - most Poniatowskiego - al. Waszyngtona oraz w al. Zielenieckiej.

20.10 Air Force One odleciał z Okęcia.

Wylot Baracka Obamy z Polski
TVN24

20.04 Przywracany jest ruch w centrum miasta.

19.59 Przywrócony zostaje przejazd autobusów ulicami Kruczą, Marszałkowską oraz na odcinku ulic Chałubińskiego - al. Niepodległości.

19:55 Szef MON Antoni Macierewicz poinformował, że w czasie szczytu NATO drony czterokrotnie naruszyły strefę zakazu lotów. Został przechwycone z pomocą systemu SkyEye.

CZYTAJ WIĘCEJ

19.50 Kolumna prezydenta St. Zjednoczonych w drodze na lotnisko. Pozamykane ulice w centrum miasta.

19:17 Hanna Gronkiewicz-Waltz była gościem "Faktów z zagranicy" w TVN Biznes i Świat. - Jesteśmy stolicą, ważną w Europie środkowej i bardzo cieszę się że ten szczyt się odbył w Warszawie, bo to podnosi jej rangę - powiedziała.

Prezydent Warszawy o szczycie NATO
TVN24

CZYTAJ WIĘCEJ

19.08 Wstrzymany jest ruch autobusów w kierunku lotniska.

19.03 Wiele linii tramwajowych skierowano na objazdy. Tramwaje nie kursują na odcinkach:- al. Krakowska - Grójecka - Al. Jerozolimskie - most Poniatowskiego - al. Waszyngtona - Towarowa - al. Jana Pawła II (Kino Femina) - Chałubińskiego - al. Niepodległości (Nowowiejska) Andersa (Muranowska) - Marszałkowska (pl. Zawiszy)Jak informuje ZTM, po stronie południowej kierowane są one od Nowowiejskiej do Metra Wilanowska (17,33) i Kieleckiej (4, 10, 14, 18, 35).Natomiast po stronie północnej od Ronda ONZ do Cm.Wolskiego (17, 33, 15, 18, 35), Koła (od Al. Solidarności 1, 4, 22, 25), Os.Górczewska (79), Metra Marymont (10, 24).Linia 9 kursuje od stacji metra Marymont do oś. Górczewska.

18.52 Zamknięte dla ruchu będą także ulice: Chałubińskiego, al. Jana Pawła II oraz Chałubińskiego.

18.23 Od godziny 19 na ulicy Marszałkowskiej zostanie wyłączony ruch kołowy. Autobusy pojada najbliższymi objazdami.

18.06 Trwają przejazdy kolumn z uczestnikami szczytu NATO na trasie z i do Stadionu Narodowego. Jak informuje reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński, policja doraźnie blokuje ruch na ulicach poprzecznych do Al. Jerozolimskich.

Related content

17.56 Osoby, które dzisiaj chcą się udać na Lotnisko Chopina powinny korzystać z transportu kolejowego, linii SKM S2 i S3 lub linii RL Kolei Mazowieckich. Ze względu na przejazdy kolumn z delegatami na szczyt NATO są utrudnienia w dojeździe do portu lotniczego.

17.13 Na pl. Zamkowym odbyła się następna pikieta antynatowska. - Tym razem około 50 osób z banerami i transparentami domagało się, aby w Polsce nie stacjonowali żołnierze obcych wojsk - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl

Pikieta antynatowska na pl | Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
Pikieta antynatowska na pl | Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
Pikieta antynatowska na pl | Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
Pikieta antynatowska na pl | Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
Pikieta antynatowska na pl | Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
Pikieta antynatowska na pl | Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
Pikieta antynatowska na pl | Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
Pikieta antynatowska na pl | Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
Pikieta antynatowska na pl | Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
Pikieta antynatowska na pl | Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
Pikieta antynatowska na pl | Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
Pikieta antynatowska na pl | Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
Pikieta antynatowska na pl | Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
Pikieta antynatowska na pl | Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl
Pikieta antynatowska na pl | Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl

15.50 ZTM przypominam, że w czasie szczytu NATO nieczynna jest stacja kolejowa Warszawa Stadion i metra Stadion Narodowy. Pociągi przejeżdżają przez nie bez zatrzymywania.

14.09 Przywrócony został przejazd ul. Piękną. Autobusy linii 159 wracają na swoją trasę.Ul. Rozbrat wciąż pozostaje zamknięta - informuje ZTM.

13.21 - Uczestnicy manifestacji antyNATOwskiej przeszli przed ambasadę USA. Zablokowana jest ulica Piękna - mówi Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

13.20 Kilkaset osób stawiło się w sobotę przy ulicy Prostej na uroczystości nadania skwerowi imienia Martina Lutera Kinga. CZYTAJ WIĘCEJ.

12.58 - Uczestnicy manifestacji antyNATOwskiej idą ze skweru Wolnego Słowa przed ambasadę USA - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Przejście przed ambasadę USA
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

12.37 Jak podaje ZTM, jadąc al. Waszyngtona od strony ronda Wiatraczna w kierunku centrum można dojechać najdalej do ul. Saskiej. Autobusy na trasach objazdowych kierowane są na mosty Świętokrzyski i Łazienkowski.

12.05 Na skwerze Wolnego Słowa trwa antyNATOwski protest. - Jest około 200 osób. Mają ze sobą transparenty: "Stop NATO", "Nie dla baz wojskowych w Polsce", "Nie dla wojen i baz NATO" - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Manifestację zabezpiecza policja. Zablokowane jest skrzyżowanie ulic Mysiej, Brackiej i Nowogrodzkiej.

Protest na skwerze Wolnego Słowa
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
Protest na skwerze
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

11.41 ZTM przypomina: w sobotę (9 lipca) obowiązuje zakaz żeglugi na Wiśle pomiędzy mostami Łazienkowskim i Gdańskim. Zawieszone jest pływanie poniższych wodnych atrakcji w ramach Warszawskich Linii Turystycznych: prom "Wilga" w lokalizacji Podzamcze-Fontanny - ZOO, prom "Pliszka" w lokalizacji Most Poniatowskiego – Stadion Narodowy, prom "Słonka" w lokalizacji Cypel Czerniakowski – Saska Kępa, tramwaj wodny "Wars" w lokalizacji Most Poniatowskiego.Ponadto, ze względu na wyłączenia w ruchu tramwajowym zawieszone jest kursowanie tramwajowej linii turystycznej T.

11.20 Przypominamy:

11.07 Szczyt NATO to także protesty. W sobotę demonstrację, pod hasłem "Pieniądze dla głodnych, nie na czołgi", zapowiedziała Inicjatywa "Stop wojnie". Przekonuje ona, że Polska powinna wydawać mniej pieniędzy na obronność, a więcej inwestować w politykę społeczną. Protest rozpocznie się o godzinie 12 przy skwerze Wolnego Słowa a zakończy się przy Płycie Desantu nad Wisłą.

Także na 12 uroczystość nadania imienia Martina Lutera Kinga skwerowi przy skrzyżowaniu Twardej i Prostej organizuje Komitet Obrony Demokracji. Uroczystość połączona będzie z manifestacją pod hasłem "I have dream".

Kolejna demonstracja "przeciwko imperialistycznej polityce NATO" odbędzie się godz. 15 a 18 na pl. Konstytucji. Inny protest tego dnia, "przeciwko planom rozmieszczenia obcej armii w Polsce", zaplanowany jest między godz. 16.30 a 18. na pl. Zamkowym.

11.02 Do południa przeważnie pochmurno i deszcz, po południu przejaśnienia i okresami słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna: 20 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami silniejszy, zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe 1000 hPa. WIĘCEJ NA TVNMETEO.PL.

10.53 W związku z organizacją Szczytu NATO, Punkt Obsługi Pasażerów na Lotnisku Chopina jest dziś czynny dłużej - do godz. 22:00 - informuje ZTM.

10.40 - Od środy od godz. 22 odholowaliśmy 460 samochodów w związku z naruszeniem zakazów parkowania – mówi Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej.

10.14 ZTM przypomina o utrudnieniach związanych m.in. z wyłączeniem ruchu wzdłuż Al. Jerozolimskich, mostu Poniatowskiego i al. Waszyngtona, od Dw Centralnego do ul. Saskiej. "Pasażerowie chcący się udać z Dw. Centralnego w kierunku Ochoty mogą skorzystać z autobusów zatrzymujących się na przystanku Dw. Centralny 02 przy Al. Jerozolimskich po stronie budynku dworca" - podaje zarząd.

9.50 Jak informuje ZTM, przywrócony został również ruch tramwajowy wzdłuż ul. Andersa i Marszałkowskiej. Linie 4, 15, 18, 35 wróciły na swoje trasy.

9.29 "Przywraca się kursowanie autobusów wzdłuż ul. Marszałkowskiej i Kruczej" - podaje ZTM.

9.17 Barack Obama jedzie na Stadion Narodowy.

Przejazd do Pałacu Prezydenckiego
TVN24

Related content

9.01 Na Stadionie Narodowym są już między innymi: Donald Tusk, Angela Merkel i David Cameron.

8.47 Zamknięte dla ruchu kołowego zostały ul. Marszałkowska (pomiędzy ul. Świętokrzyską i pl. Konstytucji) i Krucza. Autobusy zostały skierowane na trasy objazdowe.

8.29 ZTM podaje: około godziny 8.40 planowane jest wyłączenie ruchu kołowego z ul. Marszałkowskiej (na odcinku od ul. Świętokrzyskiej do pl. Konstytucji). Autobusy zostaną skierowane na objazdy najbliższymi przejezdnymi ulicami.

8.25 Kolejne delegacje uczestniczące w szczycie NATO docierają na Stadion Narodowy.

8.04 Jak informuje reporterka TVN24, ok. godz. 8.30 z hotelu Marriott powinien wyjechać prezydent USA Barack Obama. W czasie przejazdu można spodziewać się utrudnień m.in. na ulicy Marszałkowskiej. W piątek na czas przejazdu prezydenckiej kolumny blokowano ruch na prostopadłych ulicach.

8.00 Przypominamy: Komenda Stołeczna Policji uruchomiła w czwartek specjalny numer telefonu, pod którym można uzyskać informacje o utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu - 22 603 80 02.

7.42 Jak podaje ZTM, w związku z wyłączeniem napięcia w ul. Marszałkowskiej tramwaje są kierowane na trasy objazdowe:

4 WYŚCIGI – … - pl. Zbawiciela – Nowowiejska – al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – al. Solidarności - … - ŻERAŃ WSCHODNI15 BANACHA – … - Nowowiejska - al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – Stawki - Andersa - … - MARYMONT-POTOK18 SŁUŻEWIEC – … - pl. Zbawiciela – Nowowiejska – al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II – Stawki – Andersa - …- ŻERAŃ FSO35 WYŚCIGI – … - pl. Zbawiciela – Nowowiejska – al. Niepodległości – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II - … - NOWE BEMOWO

7.30 ROZPOCZYNAMY RELACJĘ NA ŻYWO

Zamknięte ulice

Związane ze szczytem NATO utrudnienia potrwają do ok. godz. 20 w sobotę 9 lipca.Wyłączono już z ruchu: Al. Jerozolimskie - na odcinku od ul. T. Chałubińskiego do mostu Józefa Poniatowskiego; Krakowskie Przedmieście - na całej długości; ul. Królewską - na odcinku od ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Marszałkowskiej; ul. Miodowa - na odcinku od ul. Krakowskie Przedmieście o ul. Senatorskiej; ul. Mysia - obustronnie na całej długości.

Nie wjedziemy również na Nowy Świat, ul. Emilii Plater - na odcinku od Al. Jerozolimskich do ul. Nowogrodzkiej i ul. Poznańską - na odcinku od Al. Jerozolimskich do ul. Nowogrodzkiej. Zamknięte są również ulice: ul. Bugaj, Kapitulną, Senatorską i na ul. Podwale - na odcinku od ul. Senatorskiej do ul. Kapitulnej.

Przez cały okres zakaz zatrzymywania obowiązywać będzie na Żwirki i Wigury.

We wszystkich tych okolicach poważnych utrudnień i objazdów powinni spodziewać się pasażerowie komunikacji miejskich.

Utrudnienia przy stadionie

Już w czwartek od godziny 9.00 zamknięto dla ruchu okolice Stadionu Narodowego, w tym most Poniatowskiego - obustronnie na całej długości, al. Poniatowskiego i estakady mostu po praskiej stronie.

Zamknięto też ul. Jakubowską - na odcinku od ul. Wał Miedzeszyński do ul. Łotewskiej, ul. Sokola - na odcinku od ul. Wybrzeże Szczecińskie do ul. Zamoście, ul. Wał Miedzeszyński - na odcinku od ul. Zwycięzców do mostu Józefa Poniatowskiego. Kierowcy nie wjadą na rondo Waszyngtona i na aleję Waszyngtona - na odcinku od ul. Saskiej do ronda Waszyngtona.

Zamknięte plaża i most Poniatowskiego

Od 7 do 9 lipca zamknięta będzie plaża Poniatówka oraz ulice wokół stadionu (w tym Wał Miedzeszyński i most Poniatowskiego). Zakaz dotyczy także pieszych i rowerzystów. Ponieważ przy tych ulicach nie ma bloków ani domów, miasto nie wydaje przepustek.W sobotę nie będzie też imprez w Plażowej i Temacie Rzeka.

Wraca ruch w centrum miastaTVN24
wideo 2/33

ran/b