Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Abrahama pod wodą

Warszawa

fot. Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl

Poważna awaria wodociągowa zablokowała w czwartek po godznie 13:00 ul. Abrahama na Gocławiu. - Cała jezdnia jest pod wodą - zaalarmowała nas Katarzyna. Ulica była zamknięta do godz 19.00.

- Udało się nam usunąć zalegającą wodę. Teraz sprzątamy piach, który zalega na jezdni po awarii - poinformowała tvnwarszawa.pl. po godzinie 16:00 Marzena Wojewódzka, z biura prasowego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. - Policja nadal kieruje samochody na objazdy - dodaje.

"70 metrowa kałuża"

- Zalana jest cała ulica Abrahama. Kałuża ma około 70 metrów. Ulica jest zablokowana w obu kierunkach. Zalane jest również przejście dla pieszych - relacjonował o godzinie 14:00 Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

fot. Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl

Woda opada

Służby MPWiK od razu zjawiły się na miejscu. - Zakręciliśmy wodę, która zaczęła opadać. Później trzeba będzie jeszcze posprzątać, bo na ulicy pojawiło się sporo piasku - informowała po godzinie 14:00 Wojewódzka. - Na miejscu jest pogotowie wodociągowe. Są też pracownicy, którzy udrożniają spusty deszczowe, żeby wodaszybciej opadła - dodaje.

Mieszkańcy mają wodę

Według MPWiK awaria nie spowodowała przerw w dostawie wody. - Rozpoznawaliśmy sytuację i jak się okazało nie ma konieczności wyłączania dostawy wody czterem budynkom tak jak wcześniej zakładaliśmy - dodała Wojewódzka.

fot
fot. Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl
fot
fot
fot
fot. Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl
fot
fot
fot
fot. Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl

ZOBACZ ZDJĘCIA I FILM NA KONTAKCIE 24

su/par/as