Ciężarówka z paszą przewróciła się na bok. Zniszczyła ekrany, zablokowała przejazd

Aktualizacja:
Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Przewrócone auto blokuje autostradę
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plPrzewrócone auto blokuje autostradę

Na A2, na wysokości Żyrardowa ciężarówka z paszą przewróciła się i przebiła ścianę ekranów dźwiękochłonnych. Naczepa przez kilka godzin blokowała całą szerokość autostrady w stronę Warszawy. Oddzielona od reszty szoferka wylądowała kilkanaście metrów dalej.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem na odcinku A2 pomiędzy węzłem Wiskitki a węzłem Grodzisk Mazowiecki, na jezdni w stronę Warszawy. Policja samochody, które utknęły w korku, skierowała pasem awaryjnym do węzła Wiskitki.

- Informację o zdarzeniu drogowym otrzymaliśmy o godzinie 18.48. Na trasie A2 wywrócił się samochód ciągnik siodłowy z naczepą, a konkretniej beczką przewożąca paszę zwierzęcą. Brak osób poszkodowanych. Zablokowane są dwa pasy drogi w kierunku Warszawy. Obecnie trwa usuwanie skutków. Samochód będzie podnoszony. Udrażnianie przejazdu potrwa około dwóch godzin - poinformował o godzinie 20 aspirant Ernest Krawczyk z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Potem starszy kapitan Jarosław Belina, ze straży pożarnej w Żyrardowie doprecyzował, że w zdarzeniu brało udział jeszcze jedno auto. - Poza cysterną samochód osobowy, który dachował. Jedna osoba z tego samochodu jest lekko ranna - przekazał nam po godzinie 21.

Na miejscu był Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Zablokowana jest autostrada w stronę Warszawy. Pracują tu strażacy, policjanci, są także pomoce drogowe. Cysterna leży w poprzek jezdni, a odczepiona kabina za ekranami dźwiękochłonnymi - relacjonował Zieliński.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o zakończeniu utrudnień w piątek na ranem.

Autor:mg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości