Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

TVN Warszawa | Ulice

Dziesięciotonowa rolka blachy spadła z ciężarówki na A2

TVN Warszawa | Ulice

Aktualizacja:
Autor:
katke,
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl Na A2 z ciężarówki spadła 10-tonowa rolka blachy

Z ciężarówki wypadła rolka blachy o wadze około 10 ton. Jak informował reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz, do zdarzenia doszło na A2 na wysokości węzła Pruszków. Korek na autostradzie w kierunku Warszawy miał około ośmiu kilometrów.

- Ze wstępnych informacji wynikało, że z auta dostawczego spadła blacha, która utrudniała przejazd. Zgłoszenie otrzymaliśmy około godziny 13.35. Przekazaliśmy to do służb autostradowych. Chodzi o kierunek na Warszawę - mówiła nam początkowo kom. Karolina Kańka z pruszkowskiej policji. - Otrzymaliśmy informację, że prawdopodobnie ta blacha uszkodziła inną naczepę. Nikomu nic się jednak nie stało. Policjanci jadą na miejsce. Są utrudnienia w kierunku Warszawy - dodała.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Po godzinie 15 Kańka doprecyzowała, że zablokowane jest 1,5 pasa na Warszawę - lewy i część prawego, jadąc od Ołtarzewa z wiaduktu na autostradę A2. Wyjaśniła również, co dokładnie się wydarzyło: - Z tira wypadła 10-tonowa rolka blachy. Uderzyła w tylną, prawą oś innej ciężarówki. Policja jest na miejscu. O pomoc poproszona została straż pożarna, która pomoże w ściągnięciu blachy z jezdni.

Na miejsce zadysponowani zostali pruszkowscy strażacy, a także grupa techniczna z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 10 z Białołęki. - Prawdopodobnie działania będą prowadzone przy użyciu sprzętu specjalistycznego w celu podniesienia beli blachy, która waży co najmniej kilka ton. Strażacy będą próbowali zdjąć ją z pasa ruchu i udrożnić jezdnię - mówił po godzinie 15.30 Karol Kroć z pruszkowskiej straży pożarnej.

Były bardzo duże utrudnienia w ruchu. Jak przekazał po godzinie 15 reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz, korek na A2 w stronę Warszawy miał około ośmiu kilometrów. Utrudnienia zakończyły się około dwóch godzin później po uprzątnięciu blachy przez strażaków.

Autor:katke, mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl