A2 i S8 na jezdni. Pierwsze takie znaki na Mazowszu

Warszawa

Marcin Gula /tvnwarszawa.plOznakowanie na węźle Konotopa

Drogowcy postanowili ułatwić kierowcom trafienie na odpowiednią trasę. Jezdnie węzła Konotopa zostały wyposażone w ułatwiające nawigację symbole.

Na kierowców dojeżdżających do węzła Konotopa Południową Obwodnicą Warszawy od strony al. Krakowskiej i S8 od Powązkowskiej czeka niespodzianka. Poza strzałkami pokazującymi czy dany pas służy do jazdy na wprost, czy do skrętu, zauważą z pewnością symbole dróg: S2, S7, S8 i A2.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, takie oznakowanie poziome pojawiło się po raz pierwszy w województwie mazowieckim.

POW częściowo otwarta

Pierwsze samochody pojechały POW w środę tuż przed godziną 23.00.

Nowy odcinek łączy autostradę A2 i trasę S8 z aleją Krakowską, czyli wylotówką na Kraków i Katowice. Na razie można na niego wjechać tylko w dwóch miejscach: na skrzyżowaniu z al. Krakowską i na węźle Konotopa.

Kierowcy jadący z zachodu (autostradą A2) lub z północnego-wschodu (trasą S8) na węźle Konotopa mogą teraz wjechać na trasę S2 i udać się na wschód. Po drodze miną dwa węzły, które na razie są zamknięte - skrzyżowanie z Al. Jerozolimskimi i z przyszłą trasą Salomea-Wolica (nową wylotówką na Kraków i Katowice). Sześciokilometrowy odcinek kończy się na skrzyżowaniu z al. Krakowską.

Ze względu na budowę pozostałych węzłów, na trasie obowiązuje tymczasowe ograniczenie prędkości do 70 km/h lub nawet do 50 km/h. Gdy zakończą się prace, wprowadzona będzie prędkość 120 km/h.

Węzły gotowe i w budowie:

Fragment południowej obwodnicy
targeo.pl, tvn24.pl

Kiedy kolejny odcinek?

Jesienią S2 będzie już można dojechać na Lotnisko Chopina i do ulicy Puławskiej.

"Do końca sierpnia oddany zostanie fragment trasy od al. Krakowskiej do lotniska. Będzie to kolejny, około 5-kilometrowy, odcinek drogi ekspresowej, który zapewni połączenie z węzłem Marynarska oraz bezproblemowy dojazd na lotnisko od strony Poznania. Z kolei we wrześniu planowane jest otwarcie ostatniego, około 2-kilometrowego, fragmentu POW" - czytamy na stronie internetowej GDDKiA.

POW częściowo otwarta
Marcin Gula/ tvnwarszawa.pl
Pierwszy przejazd obwodnicą
fot. TomaszZieliński film:TVN24

Docelowo trasa ma przejść tunelem pod Ursynowem, mostem nad Wisłą i połączyć się z trasami S17 oraz Wschodnią Obwodnicą Warszawy. Dalej przejdzie w autostradę A2 na wschód.

wp/mz