Ulice

92-latek parkował samochód. Potrącił dwie piesze

Ulice

Honda potrąciła piesze przy parkingu
Honda potrąciła piesze przy parkingu

92-letni kierowca uderzył w dwie piesze przy parkingu w alei Rzeczpospolitej. Kierowca był trzeźwy, jedna z poszkodowanych trafiła do szpitala.

O potrąceniu informował reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz. - Samochód wjechał w pieszych w alei Rzeczypospolitej. Kierowca próbował zaparkować terenową hondą. Jednak gdy stał na miejscu parkingowym, wcisnął pedał gazu i wjechał na chodnik. Potrącił dwie kobiety. Jedna z nich trafiła do szpitala - mówił.

Nasz reporter przekazywał, jak doszło do potrącenia. - Z relacji świadków wynika, że mężczyzna wykonał aż dwa przejazdy po parkingu. Najpierw uderzył w kobiety i ruszył, po czym wjechał w budynek i dalej wciskał pedał gazu - wyjaśniał.

Węgrzynowicz dodał, że kierowca zniszczył także pobliski budynek. - Samochód uszkodził elewację, zniszczył reklamę, wyrwał drzewo. Zniszczenia są duże - podkreślał.

Zdarzenie potwierdziła policja. - O 8.17 doszło do potrącenia dwóch osób przez kierowcę prowadzącego hondę. Doszło do tego na parkingu, dlatego nie ma utrudnień w ruchu - przekazał Jacek Błaszczyk ze stołecznej policji. Informuje o jednej osobie przewiezionej do szpitala.

- W wyniku zdarzenia pokrzywdzone zostały dwie osoby, jedna została przebadana na miejscu w karetce, druga, której kierowca przejechał po stopie, została przewieziona do szpitala - mówił Błaszczyk.

mp/mś

Pozostałe wiadomości