919 zdarzeń, trzy osoby zabite. Policja podsumowała świąteczne dni

Warszawa

Policja apeluje o roztropność i uprzejmośćTVN24
wideo 2/8

Od piątku do czwartkowego poranka na drogach Warszawy i okolic doszło do 47 wypadków, w których zginęły trzy osoby. Policja odnotowała też 872 kolizje.

Dane dotyczą sześciu dni i terenu działania Komendy Stołecznej Policji, czyli Warszawy oraz dziewięciu powiatów wokół stolicy.

919 zdarzeń, 3 osoby zabite

Z danych policji wynika, że od piątku 27 października do czwartkowego poranka doszło łącznie do 919 zdarzeń drogowych. 47 z nich to wypadki, w których zginęły trzy osoby, a 49 zostało rannych. Pozostałe zdarzenia, czyli 872, to kolizje, czyli stłuczki, w których nie było osób poszkodowanych.

Ponadto Rafał Retmaniak przekazał nam statystyki dotyczące kierowców, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu. - Zatrzymaliśmy około 70 osób, które wsiadły za kierownicę po alkoholu, z czego aż 63 osoby miały powyżej pół promila - zaznaczył.

Znicz 2017

Policja cały czas zwraca się do kierowców i apeluje o rozwagę. 1 listopada podkomisarz Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji nawoływał o roztropność i wzajemną uprzejmość na drogach.

Policyjna akcja "Znicz 2017" rozpoczęła się w piątek. W trakcie całego okresu świątecznego na ulicach są wzmożone patrole policji.

mp/pm