Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

9 pikiet w jeden dzień

TVN Warszawa

archiwumDemonstracje w Warszawie

W sobotę w Warszawie odbędzie się aż dziewięć pikiet i marszów. Tematyka zgromadzeń jest bardzo różnorodna.

Największy ma być marsz "Obudź się Polsko". Organizatorzy spodziewają się 100 tys. osób. Magdalena Łań ze stołecznego ratusza powiedziała PAP, że do urzędu wpłynęło zgłoszenie manifestacji w godzinach 11.30 - 20.30. Złożyła je osoba prywatna.

Trasa marszu to: pl. Trzech Krzyży - Trakt Królewski - pl. Zamkowy.

Pikiety pod prąd

Urząd miasta informuje na stronie internetowej o ośmiu innych zgromadzeniach, ale ich organizatorzy zadeklarowali udział nie więcej niż 500 osób.

Traktem Królewskim, w przeciwnym kierunku niż demonstracja "Obudź się Polsko", maszerować mają uczestnicy dwóch zgromadzeń. Jedno z nich - w obronie wolności słowa - organizuje Ruch Patriotyczny "Tobie Nasza Polsko", drugie, pod hasłem "Warszawa jest dla wszystkich", osoba prywatna.

PSL pomaszeruje

Zanim rozpocznie się największy sobotni marsz, zgromadzenia publiczne zorganizują też działacze dwóch partii - Solidarna Polska przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego ma demonstrować rano, przed pomnikiem Państwa Podziemnego koło Sejmu, a PSL, który w sobotę ma zjazd wojewódzki, przemaszeruje z pl. Trzech Krzyży na Wybrzeże Kościuszkowskie.

Stacjonarne demonstracje mają się odbyć także przed sądem na pl. Krasińskich (organizatorem jest Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu) oraz przed ambasadą Japonii koło Łazienek Królewskich (w związku z japońsko-chińskim zatargiem o wyspy na Morzu Wschodniochińskim).

PAP/bf/roody//mz