7 czerwca Dźwigową pojadą autobusy

Warszawa

tvnwarszawa.plul. Dźwigowa

Po ponad 300 dniach od zamknięcia drogowcy chcą oddać Dźwigową mieszkańcom. 7 czerwca ulica ma być otwarta, ale tylko dla autobusów.

Jak poniformowała w rozmowie z tvnwarszawa.pl Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich, zakończona została już budowa drenaży i kanałów wzdłuż ulicy.

Będzie niespodzianka

- Zakład Remontów i Konserwacji Dróg deklaruje, że 7 czerwca na arterię wróci komunikacja miejska i w końcu połączy Połczyńską z Alejami Jerozolimskimi. Natomist ruch dla samochodów wróci na Dźwigową w najbliższych dniach, ale kiedy, nie umiemy jeszcze powiedzieć - mówi rzeczniczka. - Będzie to niespodzianka dla kierowców - dodaje.

Termin 7 czerwca dla autobusów potwierdza ZRiKD.

Do 10 ton

W połowie maja zakończyła się budowa systemu odwodniania. W pierwszy weekend czerwca na Dźwigowej pojawią się maszyny do układania asfalu. Na dotychczasowe remonty Dźwigowej miasto wydało już ponad 12 mln złotych.

Odnowiona arteria będzie miała trzymetrowe pasy dla samochodów i dwie jednokierunkowe ścieżki rowerowe. - Na ulicę będą wpuszczane samochody tylko do 10 ton - zaznacza Gałecka.

Była regularnie podmywanaDrogowcy wracali na Dźwigową kilkakrotnie w ciągu ostatnich dwóch lat. Wszystko przez podziemne cieki wodne i wody gruntowe, których lustro jest w tym rejonie położone bardzo wysoko. Ulica była regularnie podmywana i nie miała dobrej instalacji odwadniającej. Początkowo remont miał potrwać miesiąc, szybko jednak okazało się to nierealne. Ulica okazała się kompletnie podmyta, a do tego przechodzi pod mostami kolejowymi z lat 50.

ul. Dźwigowa
targeo.pl

as/roody