Ulice

Ulice

Zarząd Dróg Miejskich przypomina, że 24 grudnia można bezpłatnie parkować w strefie płatnego parkowania. Warto o tym pamiętać, bo parkometry nie zwracają przyjętych monet.

W okresie świątecznym Zarząd Transportu Miejskiego zmiany będzie nam dawkować. Pierwsze weszły w życie w zeszłym tygodniu, teraz będzie ich coraz więcej.

Uwaga kierowcy, uwaga piesi! Na jezdniach i na chodnikach utworzyła się cienka warstwa lodu. Jest bardzo ślisko i bardzo niebezpiecznie.

Awaria wodociągowa przy skrzyżowaniu ulic Rokosowskiej i Szczęśliwickiej. Woda płynie jezdnią, utrudniając ruch kierowcom.

W Warszawie zaczęła się odwilż, śnieg topnieje podobnie jak pieniądze w miejskiej kasie. Na walkę z zimą w tym sezonie Zarząd Oczyszczania Miasta wydał już 31 milionów złotych.

- 0 godzinie 15:30 ulica Francuska rozbłysła świątecznie - mówi Małgorzata Tytus z urzędu dzielnicy Praga Południe. Dekoracja została zamontowana na 85 latarniach.

Jedno ze skrzyżowań w Pruszkowie zablokowała rano ciężarówka. Jej silnik pracował, ale choć kierowca dostał zielone światło, samochód stał w miejscu. Klaksony innych aut też go nie rozruszały. Zrobiła to dopiero policja.

Na warszawskich ulicach od rana doszło do ponad 60 kolizji i jednego wypadku, w którym niegroźnie ranna została jedna osoba. W Wolicy na trasie Warszawa-Katowice tir stanął w poprzek drogi. - Ruch odbywa się tam wahadłowo - poinformowała stołeczna policja.

Zarząd Oczyszczania Miasta ostrzega kierowców na swojej stronie internetowej przed popołuniowymi opadami. - Warto zabezpieczyć sobie więcej czasu na dotarcie do celu - radzą pracownicy ZOM.

Zintegrowany System Zarządzania Ruchem jest sterowany automatycznie. - Pracownicy wkraczają tylko w takich sytuacjach, gdy np. ktoś swoim samochodem "zdejmie" naszą kamerę, albo nastąpi jakieś uszkodzenie - tłumaczy Adam Sobieraj. Rzecznik Zarządu Dróg Miejskich oprowadzał po centrum reportera TVN Warszawa.

- Przed instalacją Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem, Wisłostradą mogło przejechać 1,5 tys. samochodów. Po jego wprowadzeniu już 3,5 tysiąca. To chyba najlepszy dowód na to, że system działa - przekonują eksperci.

Zima nie odpuszcza. W nocy w Warszawie spadło kilka centymetrów śniegu. Drogi znów były białe i śliskie. Nad ranem do akcji wkroczyły pługosolarki. Kierowcy i tak utknęli w korkach.

Stowarzyszenie SISKOM apeluje do Ministra Infrastruktury o zmianę decyzji w sparwie cięć inwestycji drogowych na Mazowszu. To reakcja na projekt Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 – 2015. - Uważamy, że dokument ten sporządzono na podstawie błędnych przesłanek - czytamy w specjalnie przygotowanej petycji.

Ponad dwie godziny nie kursowały tramwaje mostem Poniatowskiego i al. Zieleniecką. Powodem była zerwana sieć trakcyjna po zderzeniu dwóch składów. Zdjęcia z tego zdarzenia otrzymaliśmy na warszawa@tvn.pl.