Ulice

Ulice

W niedzielę, z okazji zbliżających się mikołajek, ZTM uruchomi specjalna linię tramwajową. Trasę "M" obsługiwać będzie zabytkowy wagonik.

Samochód osobowy wjechał między dwa tramwaje na pl. Grunwaldzkim. Nikomu nic się nie stało. Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy na warszawa@tvn.pl.

Kierowca opla kompletnie sparaliżował ruch tramwajowy na ul. Nowowiejskiej. – Tramwaje stały w korku aż do pl. Zbawiciela – pisze na warszawa@tvn.pl Jędrzej i dołącza kilka zdjęć.

Objazd przeprawy na Klasyków prowadzi przez tory kolejnowe przy ulicy Mehoffera. Właśnie w tym miejscu doszło w czwartek do zderzenia autobusu z pociągiem, w wyniku którego siedem osób zostało rannych. - Przejazd musiał zostać zamknięty, bo w jego miejscu powstanie o wiele bezpieczniejszy wiadukt na torami- wyjaśniają kolejarze.

Poranne opady wystarczyły, by kompletnie zakorkować ulicę Modlińską w stronę centrum. Korkuje się już na wysokości ul. Klasyków.

Tramwaje mają problemy z przejazdem przez największe skrzyżowania. Wszystko przez to, że śnieg przysypuje zwrotnice i blokuje ich mechanizmy.

Ciężki wieczór dla pasażerów tramwajów na Woli. Najpierw ruch został sparaliżowany przez kolizję tramwaju linii nr 23 z autokarem. Później zepsuły się jeszcze dwa składy. Efekt? Gigantyczne utrudnienia przez kilkadziesiąt minut.

Zarząd Transportu Miejskiego stara się przekonać jak największą ilość warszawiaków do skorzystania w czwartek z komunikacji miejskiej. Urzędnicy obawiają się powtórki paraliżu z poniedziałku, bo synoptycy znów zapowiadają obfite opady śniegu. Niestety dostanie się do tramwaju czy autobusu często graniczy z cudem.

Hanna Gronkiewicz-Waltz odniosła się w środę do poniedziałkowego paraliżu miasta. - Służby spisały się świetnie – stwierdziła i odrzuciła żądanie Pis, by zwolnić odpowiedzialnych za oczyszczanie stolicy urzędników - informuje Informacyjna Agencja Radiowa.

Autobus zablokował jeden pas ruchu na ulicy Św Wincentego. Z powodu śniegu nie był w stanie wyjechać z przystanku. Informację otrzymaliśmy na warszawa@tvn.pl

- Megakorek na Modlińskiej, ludzie idą pieszo - napisał Dariusz na warszawa@tvn.pl. Jak się okazało, wszystko przez samochód, który utrudnił ruch na moście Grota-Roweckiego. Jakby tego było mało, w korku zepsuł się kolejny wóz.

Wielu warszawiaków skarżyło się we wtorek na zawalone śniegiem chodniki i przejścia dla pieszych. - Aktualnie w Warszawie 2 tysiące ludzi zajmujae się tylko odśnieżaniem - mówił w "Miejskim Reporterze" Leszek Drogosz z miejskiego biura drogownictwa.