Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Ulice

Ulice

Około godziny 16.20 na skrzyżowaniu ulic Okopowej i Żytniej mężczyzna wpadł pod tramwaj – informuje internauta badyunior.

W Al. Jerozolimskich na wysokości stacji WKD Warszawa Ochota doszło do kolizji autobusu miejskiego z samochodem osobowym – napisał w artykule na tvnwarszawa.pl internauta badyunior.

Przed godziną 9.00 na skrzyżowaniu ulicy Powązkowskiej z Duchnicką doszło do wypadku. Spowodował on duże utrudnienia. Zdjęcie i informację otrzymaliśmy na warszawa@tvn.pl od Przemysława.

Stanie w korkach kosztuje nas 4,2 mld zł rocznie – wynika z najnowszego raportu Deloitte. Najwięcej czasu i pieniędzy tracą kierowcy w stolicy. Zdaniem autorów raportu, jest kilka prostych metod, które mogłyby usprawnić ruch, bez konieczności ponoszenia dużych nakładów finansowych.

Przed godziną 22.00 na ul. Radzymińskiej u zbiegu z Naczelnikowskiej dachował samochód. Na szczęście kierowcy nic się nie stało.

Niektóre tablice w Warszawie pamiętają lata 70. Przyszedł czas, żeby je wymienić. Są stare i w większości nieaktualne. Na ulicach pojawiają się więc nowe znaki drogowe.

Na chodnikach, dwóch miejscach parkingowych, na przystanku autobusowym, na środku skrzyżowania – to tylko kilka przykładów parkowania w Warszawie. - To można zmienić - przekonują organizatorzy akcji "Warszawa Parkuje". Ci, którzy przyłączą się do akcji, mogą liczyć na... specjalną naklejkę.

Na skrzyżowaniu ulicy Mińskiej i Chodakowskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów. Auta utrudniały przejazd przez skrzyżowanie przez kilkadziesiąt minut.

W okolicy skrzyżowania ulicy Fieldorfa i Nowaka–Jeziorańskiego pękła rura. Woda zalała trawnik, chodnik i ulicę – relacjonuje reporter TVN Warszawa Lech Marcinczak.

Środa nie rozpieszczała kierowców. W ciągu dnia doszło do kilku groźnych wypadków. Po południu zmotoryzowani utknęli w większych niż zwykle korkach. – To trzeci świat – pisze na warszawa@tvn.pl zdenerwowany Kuba.

Trasa ekspresowa S8 Konotopa – al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie dopuszczona do ruchu i bezpieczna, mimo licznych uchybień po stronie wykonawcy – informuje na swojej stronie internetowej GDDKiA. Drogowcy nie podają jednak daty jej otwarcia.