Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Ulice

Ulice

Na ulicach Gąsek i Podgrzybków drogowcy zaczęli niespodziewanie zrywać asfalt - poinformował w porannym szczycie widz. - Na jedynej drodze łączącej Wilanów z Ursynowem utworzył się bardzo duży korek – napisał na warszawa@tvn.pl Łukasz.

Śmiertelne potrącenie na ul. Wysockiego. Jak mówią świadkowie, młody mężczyzna przebiegał przez przejście na czerwonym świetle.

Ten wypadek mógł się skończyć o wiele tragiczniej. Na skrzyżowaniu ulicy Żwirki i Wigury i Księcia Trojdena zderzyły się dwa samochody osobowe. Dwie osoby są ranne. Kierowcy jadący w kierunku lotniska muszą liczyć się z utrudnieniami.

Około godziny 16.20 na skrzyżowaniu ulic Okopowej i Żytniej mężczyzna wpadł pod tramwaj – informuje internauta badyunior.

W Al. Jerozolimskich na wysokości stacji WKD Warszawa Ochota doszło do kolizji autobusu miejskiego z samochodem osobowym – napisał w artykule na tvnwarszawa.pl internauta badyunior.

Przed godziną 9.00 na skrzyżowaniu ulicy Powązkowskiej z Duchnicką doszło do wypadku. Spowodował on duże utrudnienia. Zdjęcie i informację otrzymaliśmy na warszawa@tvn.pl od Przemysława.

Stanie w korkach kosztuje nas 4,2 mld zł rocznie – wynika z najnowszego raportu Deloitte. Najwięcej czasu i pieniędzy tracą kierowcy w stolicy. Zdaniem autorów raportu, jest kilka prostych metod, które mogłyby usprawnić ruch, bez konieczności ponoszenia dużych nakładów finansowych.

Przed godziną 22.00 na ul. Radzymińskiej u zbiegu z Naczelnikowskiej dachował samochód. Na szczęście kierowcy nic się nie stało.

Niektóre tablice w Warszawie pamiętają lata 70. Przyszedł czas, żeby je wymienić. Są stare i w większości nieaktualne. Na ulicach pojawiają się więc nowe znaki drogowe.

Na chodnikach, dwóch miejscach parkingowych, na przystanku autobusowym, na środku skrzyżowania – to tylko kilka przykładów parkowania w Warszawie. - To można zmienić - przekonują organizatorzy akcji "Warszawa Parkuje". Ci, którzy przyłączą się do akcji, mogą liczyć na... specjalną naklejkę.

Na skrzyżowaniu ulicy Mińskiej i Chodakowskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów. Auta utrudniały przejazd przez skrzyżowanie przez kilkadziesiąt minut.

W okolicy skrzyżowania ulicy Fieldorfa i Nowaka–Jeziorańskiego pękła rura. Woda zalała trawnik, chodnik i ulicę – relacjonuje reporter TVN Warszawa Lech Marcinczak.

Środa nie rozpieszczała kierowców. W ciągu dnia doszło do kilku groźnych wypadków. Po południu zmotoryzowani utknęli w większych niż zwykle korkach. – To trzeci świat – pisze na warszawa@tvn.pl zdenerwowany Kuba.

Trasa ekspresowa S8 Konotopa – al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie dopuszczona do ruchu i bezpieczna, mimo licznych uchybień po stronie wykonawcy – informuje na swojej stronie internetowej GDDKiA. Drogowcy nie podają jednak daty jej otwarcia.