Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Ulice

Ulice

Przed godziną 20.00 na ulicy Puławskiej tramwaj potrącił pieszego. Mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala. Składy nie kursowały przez kilkanaście minut.

Zwarcie instalacji, wywołane przez nieuważnego kierowcę, było powodem zamieszania w autobusie linii 120. Kurs został przerwany na ul. Gilarskiej. Na miejsce przyjechały straż i policja. Ruch w tym rejonie był utrudniony.

Jak się okazuje, nawet na pustej trzypasmowej jezdni można doprowadzić do kolizji. Udowodnił to kierowca audi, który na pustym skrzyżowaniu wymusił pierwszeństwo i zderzył się z jadącą toyotą. Zdjęcie z tego zajścia wysłał nam na warszawa@tvn.pl Kuapouch.

Policjanci musieli rozdzielić krewkich kierowców, którzy pobili się rano w Al. Jerozolimskich. Poszło o... środkowy pas. - Zaczyna się dzień. Zamiast jechać z optymistycznym nastawieniem, dochodzi do bójki z błahego powodu - komentuje zajście Wojciech Pasieczny ze stołecznej drogówki, który analizował dziś w TVN Warszawa zachowania kierowców podczas kontroli drogowej.

Rozbite daewoo tico, uszkodzony tramwaj, jedna osoba ranna i utrudnienia. To efekt wypadku, do którego doszło na rondzie Waszyngtona.

Utrudnienia w ruchu pociągów na linii Podkowa Leśna - Komorów były skutkiem kolizji, która wydarzyła się na przejeździe kolejowym. Samochód osobowy wjechał pod pociąg WKD.

Dwie osoby ucierpiały w wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Reymonta i Wólczyńskiej. Uszkodzone samochody przez kilkadziesiąt minut utrudniały przejazd przez skrzyżowanie.

Po godzinie 17.00 na ulicy Puławskiej, na wysokości Wyścigów, doszło do zderzenia dwóch samochodów i ciężarówki. Przez kilka godzin ruch w stronę centrum był zablokowany. W wypadku zginęła jedna osoba.

Dwa samochody zderzyły się na skrzyżowaniu ul. św. Bonifacego z Powsińską. Trzy osoby zostały ranne i przewiezione do szpitala. Jedną z ofiar wypadku z auta musieli wycinać strażacy.

Policjanci z Piaseczna zatrzymali 33-letniego Tomasza S. Mężczyzna miał 3,8 promila alkoholu w organizmie. Wcześniej doprowadził do dwóch kolizji. Mężczyzna straci prawo jazdy, grożą mu także dwa lata więzienia.

O szczęściu może mówić kierowca forda, który po godzinie 14.00 wpadł w poślizg na al. Stanów Zjednoczonych. Choć rozpędzone auto wypadło na skarpę na poboczu trasy, nikomu nic się nie stało.

Duże utrudnienia w ruchu spowodował wypadek, do którego doszło na moście Gdańskim. Po zderzeniu dwóch samochodów, kierowca jednego z nich w poważnym stanie został odwieziony do szpitala. Ruch na moście odbywał się wahadłowo.