Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Ulice

Ulice

- Kierowca nie ma prawa wysadzić pasażerów między przystankami, nawet w korku. Wolno mu też przerwać kurs, jeżeli dojdzie do poważnego konfiktu z pasażerami - Sławomir Ślubowski z MZA bierze w obronę pracownika firmy, który odmówił dziś na Białołęce dalszej jazdy.

Korek na Modlińskiej potrafi podnieść ciśnienie. Nie tylko pasażerom, którzy tłoczą się w autobusach, lecz także - jak piszą widzowie TVN Warszawa - kierowcom. Prowadzący E-8 zdenerwował się, więc wysadził pasażerów jeszcze na osiedlu.

Niestety, białołęckiej tradycji znów stało się zadość. Ulica Modlińska od rana stanęła w gigantycznym korku. Dzięki interwencji policji przejezdny jest buspas.

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków w drugiej części dnia nasiliły się opady śniegu i wiatr. Kierowcy muszą przygotować się na pogorszenie warunków na drogach. Na zmianę aury od razu zareagowały miejskie służby. Na stołeczne ulice wyjechały pługosolarki.

Ford z ulicy wpadł prosto w zwały śniegu. Jak mówią świadkowie, kierowca był pijany.

Drogowcy pochwalili się właśnie, że kończą prace na drodze ekspresowej S8. Kierowcy mają nią pojechać po 15 grudnia. Gorsze informacje ma ministerstwo infrastruktury, które opublikowało Projekt Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. W praktyce to długa lista cięć drogowych inwestycji, które nie ominą Warszawy.

Sople i śnieg z nie odśnieżonych dachów zniszczyły mi samochód – zaalarmował na warszawa@tvn.pl Sebastian. Co zrobić w takiej sytuacji, żeby dostać odszkodowanie? - Po pierwsze powinniśmy znaleźć zarządcę nieruchomości - radzi Wojciech Rabień, ekspert do spraw ubezpieczeń.

Samochód osobowy wjechał w ludzi stojących na przystanku autobusowym na rondzie Żaba. Pięć osób zostało rannych. Informację otrzymaliśmy na warszawa@tvn.pl.

Śliskie nawierzchnie i mgła - z takimi warunkami pogodowymi warszawiacy będą musieli zmagać się do godzin porannych.

Dzień w dzień kierowcy i pasażerowie autobusów zgodnie tkwią w ogromnych korkach na ulicach Światowida i Modlińskiej. Obrywa się za to głównie policji, która kontroluje buspasy. Tymczasem przyczyna problemów jest gdzie indziej - przekonuje lokalna gazeta.