Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Ulice

Ulice

Na ulicy Świętokrzyskiej, przed skrzyżowaniem z ul. Emilii Plater samochód potrącił kobietę. Jeden pas w stronę Woli jest zablokowany.

Kierowcy objeżdżający korki ulicą Naczelnikowską muszą znaleźć sobie inne trasy. - Właśnie pojawiły się tabliczki informujące o zamknięciu ulicy – alarmują internauci. Sprawcą zamieszania jest sklep Kaufland.

Trzy samochody zderzyły się przy skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich z ul. Chałubińskiego. Jedna osoba została ranna. Przejazd w stronę Mokotowa był przez kilkadziesiąt minut poważnie utrudniony.

Śluzy ułatwiające ruch rowerzystów na skrzyżowaniach, nowe definicje roweru i wózka rowerowego, zasada, że rowerzysta jadący prosto ścieżką rowerową ma pierwszeństwo przed skręcającym samochodem - to zmiany w prawie o ruchu drogowym uchwalone przez Sejm.

Przy Ambasadzie Rosji doszło do potrącenia pieszego. Młody mężczyzna z obrażeniami nóg trafił do szpitala.

Rok Chopinowski dobiegł końca, kończy się też eksperyment z pasami w kształcie klawiatury fortepianu na ulicy Emilii Plater. Jego wyniki nie mają znaczenia - ratusz nie powalczył o jego przedłużenie, więc klawisze zostaną zamalowane.

- Wypadek u zbiegu ul. Boboli i Rakowieckiej - napisał na warszawa@tvn.pl Mariusz. Jak się okazało, potrącony pieszy został przewieziony do szpitala. A to nie jedyne zdarzenia, do jakiego doszło w poniedziałek rano na ulicach.