Ulice

60 kolizji, jeden wypadek i tir w poprzek jezdni

Ulice

| tvn24.pl, PAP, "Gazeta Wyborcza", "Rzeczpospolita", "Przegląd Sportowy"fot. Lech Marcinczak/TVN Warszawa

Na warszawskich ulicach od rana doszło do ponad 60 kolizji i jednego wypadku, w którym niegroźnie ranna została jedna osoba. W Wolicy na trasie Warszawa-Katowice tir stanął w poprzek drogi. - Ruch odbywa się tam wahadłowo - poinformowała stołeczna policja.

- Od godz. 6 rano do godziny 17 zdarzyło się ponad 60 kolizji, głównie drobnych stłuczek. Poza tym miał miejsce jeden wypadek, jeden z kierowców został zabrany do szpitala, ale nic poważnego mu się nie stało - powiedziała Anna Kędzierzawska z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. - Możemy mówić o w miarę bezpiecznym poranku - dodała.

Tir na krajowej "8"

Pod Warszawą w gminie Wolica na drodze krajowej nr 8 w wyniku kolizji z innym autem TIR stanął w poprzek drogi. Ruch jest utrudniony - odbywa się wahadłowo po nitce w kierunku Katowic. Żeby usunąć ciężarówkę, na miejsce musi dojechać dźwig.

Policja apeluje o ostrożność, dostosowanie prędkości do warunków na drodze i zachowanie właściwej odległości między pojazdami.

Opóźnione autobusy

Stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego przyznaje, że kilkadziesiąt autobusów miało opóźnienia. - 74 linie były sterowane ręcznie, czyli nie jeździły według rozkładu, tylko ruszały z pętli zgodnie z decyzją dyżurnego - powiedział Konrad Klimczak z zespołu prasowego ZTM.

Jak dodał, kilka tramwajów miało awarie, opóźnienia sięgały 15-20 minut. Bez problemów kursowała Szybka Kolej Miejska.

Solarki na ulicach

Rzeczniczka Zarządu Oczyszczania Miasta Iwona Fryczyńska poinformowała w poniedziałek, że o godz. 3 rano na stołeczne ulice wyjechało 170 pługosolarek. Jeździły tymi ulicami, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. Szczególną uwagę ZOM poświęcił mostom, wiaduktom oraz ulicom o dużym nachyleniu, takim jak Książęca, Dolna, Belwederska, Spacerowa czy Karowa. - Miasto jest przejezdne - zapewniła Fryczyńska.

par

Źródło zdjęcia głównego:  | tvn24.pl, PAP, "Gazeta Wyborcza", "Rzeczpospolita", "Przegląd Sportowy"