Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

6-kilometrowy korek po zderzeniu 3 samochodów na S8

Warszawa

Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.plKorek na S8

Potężny korek na S8 po zderzeniu 3 samochodów. Najgorzej byo na zjeździe w Prymasa Tysiąclecia. Po godzinie 6 doszło do kolizji dwóch volkswagenów i toyoty. Korek rozładował się dopiero po ponad dwóch godzinach.

Utrudnienia czekały kierowców w miejscu, gdzie S8 rozwidla się na Poznań i Prymasa Tysiąclecia. Najgorzej było na zjeździe właśnie w kierunku do centrum miasta. Korek ciągnął się przez cały most Grota Roweckiego i sięgał daleko prawej strony Wisły.

Jak podała przed godziną 8 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, z powodu kolizji został zablokowany pas lewy w kierunku Poznania, ruch odbywał się pozostałymi pasami. - W chwili obecnej utworzył się zator długości ok 6 kilometrów - informował zarządca drogi w komunikacie.

Utrudniony był wyjazd z gen. Maczka i ulicy Powązkowskiej na trasę S8.

- Korek jest spowodowany kolizją trzech aut. Wygląda to na klasyczne najechanie - relacjonował Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak informowała policja, po godzinie 6 doszło do kolizji dwóch volkswagenów i toyoty. - Nikt w zderzeniu nie ucierpiał. Kierowcy byli trzeźwi. Obecnie jeden pas w kierunku ulicy Górczewskiej został wyłączony - poinformowała Iwona Jurkiewicz z sekcji prasowej stołecznej komendy.

skw/mś