5 dni zamykali Globusową

Warszawa

fot

Od poniedziałku drogowcy przygotowywali zmiany na ul. Globusowej. Ulice udało się zwęzić dopiero w piątek. Utrudnienia potrwają do 9 października.

O utrudnieniach na ul. Globusowej urzędnicy informowali już w zeszłym tygodniu. Zmiany miały być wprowadzone już w poniedziałek. Tak się jednak nie stało. Zamiast zmian na Globusowej, zmieniła się treść informacji na stronie internetowej urzędu miasta.

Podobnie było we wtorek, środę i czwartek. Dopiero w w piątek udało się wprowadzić zmiany w organizacji ruchu.

Skąd te opóźnienia?

O przyczynach opóźnienia inwestycji próbowaliśmy dowiedzieć się u źródła. Wykonawca remontu - firma INTOP Warszawa - odesłała nas do Zarządu Dróg Miejskich. A Adam Sobieraj, rzecznik ZDM z kolei skierował nas do PKP PLK.

W poszukiwaniu instytucji odpowiedzialnej za zmianę planów zadzwoniliśmy też do Tomasza Kunerta, który jasno wskazał firmę INTOP Warszawa i dodał, że nie wie czemu została zmieniona data wprowadzenia nowej organizacji. Wykonawca złożył wniosek o zajęcie pasa drogi, na którym widniała data 12 września, czyli poniedziałek, jako termin nowej organizacji ruchu na ul. Globusowej. Nie wiem dlaczego tak się nie stało - dodaje.

Z tego, co udało nam się ustalić, firma INTOP mogła wejść na ul. Globusową dopiero wtedy, kiedy zostaną zakończone prace przy remoncie wiaduktu kolejowego w ciągu ulic Cegielniana - Sympatyczna. - Inżynier ruchu Janusz Galas nie pozwolił rozpocząć prac na Globusowej wcześniej - wyjaśnia jeden z pracowników firmy INTOP. - Remont na Cegielnianej został zakończony, więc od razu przeszliśmy na ul. Globusową - dodaje.

Na pytanie, czy to spowodowało opóźnienie w prowadzeniu nowej organizacji na ul. Globusowej nie usłyszeliśmy odpowiedzi. - Nie wiem dlaczego tak się stało - odpowiada pracownik INTOP.

Ruszył I etap robót

Jak zapowiada miejskie biuro inwestcji drogowych, w pierwszym etapie robót zamknięta jest jezdnia Globusowej w kierunku Bemowa, pod wiaduktem kolejowym. Ruch w obydwu kierunkach odbywa się jezdnią zachodnią.

Kierowcy jadący w kierunku Bemowa przejeżdżają nad jezdnię zachodnią za skrzyżowaniem z ul. Popularną, a wrócają na jezdnię wschodnią za wiaduktem kolejowym. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 25 września.

II etap pod koniec września

W kolejnym etapie robót, który zacznie się od 26 września, zamknięta będzie jezdnia w kierunku Ursusa, a ruch w obydwu kierunkach zostanie przełożony na jezdnię w kierunku Bemowa.

Powodem zmian jest remont wiaduktu kolejowego. Inwestor zapowiada, że remont zakończy się 9 października.

fot. Urząd Miasta
fot. Urząd Miasta

as/par