Niedziela z Maratonem Warszawskim. Lista zamkniętych ulic i zmian w komunikacji miejskiej

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Biegacze na trasie 41. Maratonu Warszawskiego
Biegacze na trasie 41. Maratonu WarszawskiegoArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4
Biegacze na trasie 41. Maratonu WarszawskiegoArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Na trasie 43. Maratonu Warszawskiego będą utrudnienia w ruch pojazdów. Poszczególne ulice będą w niedzielę zamykane etapami. Są jednak wyjątki, bo w rejonie startu i mety pierwszych zmian w organizacji ruchu należy spodziewać się już w sobotę wieczorem. Impreza biegowa wpłynie też na funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Na objazdy zostaną skierowane autobusy kilkudziesięciu linii oraz tramwaje.

Niedziela upłynie pod znakiem biegowej rywalizacji, ponieważ na wspólnej trasie wystartują z maratończykami również uczestnicy 15. Półmaratonu Warszawskiego. O godzinie 8.00 wyruszą biegacze rywalizujący na królewskim dystansie, a cztery godziny później dołączą do nich zawodnicy półmaratonu. Pierwsi wystartują z Konwiktorskiej, drudzy z Moliera, po czym dotrą do wspólnej trasy na Krakowskim Przedmieściu. Nieco później – o godzinie 17 – na Konwiktorskiej rozpocznie się "Bieg na Piątkę". Meta wszystkich dystansów będzie znajdowała się na Wybrzeżu Gdańskim, na wysokości Multimedialnego Parku Fontann.

MAPA TRASY 43. MARATONU WARSZAWSKIEGO >>>

Utrudnienia na starcie i mecie

Pierwsze utrudnienia będą związane z organizacją startu i mety biegu. Jezdnia Wybrzeża Gdańskiego w kierunku Wilanowa będzie zamknięta od godziny 20.00 w sobotę do godziny 20.00 w niedzielę. Z ruchu zostanie wyłączony odcinek od ulicy Krasińskiego do Grodzkiej. "W tym czasie ruch w kierunku południowym powinien odbywać się ulicami położonymi na zachód od rejonu Starego i Nowego Miasta. Jezdnia w kierunku Gdańska (północnym) będzie przejezdna przez cały czas. Dojazd do PKOL-u będzie możliwy przez cały czas wschodnią jezdnią Wybrzeża Gdańskiego (w kierunku Gdańska), zaś w niedzielę innymi drogami po godzinie 17.30" - zapowiada ratusz.

Natomiast jezdnie Wybrzeża Gdyńskiego w kierunku Wilanowa będzie zamknięta w sobotę od godziny 20.00 do 22.00 w niedzielę, poza odcinkiem od Gwiaździstej do Trasy Armii Krajowej, który zostanie wyłączony z ruchu tylko pomiędzy 8.30 a 16.30 w niedzielę. Pasy w kierunku Gdańska będą przez cały ten czas przejezdne.

Konwiktorska i Sanguszki zostaną zamknięte w sobotę o godzinie 20.00. Ruch zostanie przywrócony w niedzielę odpowiednio o 19.00 i o 20.00. Dodatkowo przez cały weekend na Konwiktorskiej będzie obowiązywał zakaz parkowania i postoju wzdłuż ulicy oraz w zatokach.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Śródmieście i Żoliborz

Maratończycy rozpoczną zmagania o godzinie 8.00. Wystartują z Konwiktorskiej. Ich trasa będzie prowadziła ulicami: Muranowską (jezdnia w kierunku ul. Stawki, zamknięta w godz. 7.30 – 17.45, brak przejazdu w ul. Międzyparkową), Andersa (zamknięta 7.30 -8.05), Mickiewicza (zamknięta na odcinku Słomińskiego – pl. Wilsona w godz. 7.30-18.05; przejezdny będzie jedynie odcinek pomiędzy pl. Wilsona a ul. Zajączka w kierunku południowym) na plac Wilsona (w godz. 7.30-18.05 nastąpi zawężenie jezdni do jednego pasa ruchu, bez możliwości skrętu w ul. Krasińskiego).

Z placu Wilsona biegacze udadzą się ulicę Krasińskiego (południowa jezdnia zamknięta w godz. 7.30 – 18.15), a następnie na Wisłostradę (jezdnia w kierunku Wilanowa) i dalej ulicami: Krajewskiego, Zakroczymską, Szymanowską, Słomińskiego (zamknięte w godz. 7.40 – 16.05). do mostu Gdańskiego.

Ratusz zapowiada, że północna jezdnia ulicy Krasińskiego będzie przejezdna przez cały czas, ale między 8.30 a 15.10 nie będzie możliwości wjazdu na plac Wilsona.

Zmiany w komunikacji miejskiej w dniu maratonuUrząd m.st. Warszawy

Praga Północ i Południe

Na Pragę Północ maratończycy dotrą mostem Gdańskim. Jednia w kierunku Pragi będzie zamknięta w godz. 7.45-16.15, natomiast w stronę Śródmieścia będzie można przejechać swobodnie przez cały czas.

Z mostu biegacze skierują się w ulicę Starzyńskiego (pobiegną wiaduktem nad rondem Starzyńskiego, jezdnia w kierunku Targówka będzie zamknięta w godz. 7.45-10.30). Następnie trasa wiedzie ulicami: Namysłowską (zamknięta w godz. 7.30-11.00), Ratuszową (zamknięta od godz. 7.45-11.00), Wybrzeżem Helskim i Szczecińskim (zamknięte w godz. 7.55-16.40), Okrzei (zamknięta w godz. 7.40-11.20; dojazd od Wybrzeża Szczecińskiego będzie możliwy dopiero od godz. 17.00), Jagiellońską (zamknięta w godz. 7.55-11.10), Zamoyskiego (zamknięta w godz. 8.00-11.10), Sokolą (zamknięta w godz.7.45-11.35) i Zamoście. Następnie wrócą na Wybrzeże Szczecińskie (zamknięte obydwie jezdnie w godz. 7.55-17.40), skąd skierują się na Wał Miedzeszyński. Pod mostem Poniatowskiego zawrócą i pobiegną w kierunku mostu Świętokrzyskiego (jezdnia w kierunku Pragi będzie zamknięta w godz. 7.50-12.00, jezdnia w kierunku centrum w godz. 7.50-16.50).

W trakcie maratonu ruch w rejonie placu Hallera powinien odbywać się w oparciu o przejezdne przez cały czas rondo Starzyńskiego. Niedostępny będzie wyłącznie zjazd w kierunku ronda Żaba - w godzinach 7.45-16.15 wjazd do tej części miasta powinien odbywać się od strony Modlińskiej. Wyjazd w kierunku Bródna w godz. 7.45-10.30 będzie możliwy przez Modlińską i Trasę Toruńską.

Druga pętla w Śródmieściu

Po pokonaniu mostu Świętokrzyskiego biegacze wrócą ponownie do Śródmieścia i skierują się w stronę Mokotowa. Pobiegną ulicami: Tamka (na odcinku od Wybrzeża Kościuszkowskiego do Kruczkowskiego będzie zamknięta w godz. 8.10-11.45), Kruczkowskiego (zamknięta w godz. 7.55-12.10; utrzymany będzie ruch w kierunku północnym od Ludnej do Czerwonego Krzyża), Rozbrat, Górnośląska i Hoene-Wrońskiego (będą zamknięte w godz. 8.10 -12.00.), aleją Hopfera do Łazienek Królewskich.

Z parku maratończycy wybiegną na Gagarina (w godz. 8.10-12.45 wyłączony będzie skręt w Belwederską; pozostały ruch będzie utrzymany) i dalej będą kontynuowali swój bieg Traktem Królewskim, czyli ulicami: Belwederską (będzie zamknięta w godz. 8.10-12.45), Alejami Ujazdowskimi, przez plac Trzech Krzyży i Nowy Świat do ronda de Gaulle’a (zamknięta będzie jezdnia w kierunku Krakowskiego Przedmieścia w godz. 8.10-13.00; na jezdni w kierunku Wilanowa ruch będzie utrzymany od placu Trzech Krzyży do ulicy Bagatela), Krakowskim Przedmieściem (zamknięte w godz. 8.30-13.50). Następnie skierują się ponownie ku Żoliborzowi - pobiegną Miodową (zamknięta w godz. 8.20-14.15), przez plac Krasińskich (wyłączony z ruchu w godz. 8.30-14.00), Bonifraterską (zamknięta w godz. 7.30-16.00) i Muranowską.

W czasie wyłączenia śródmiejskiej trasy maratonu, przejazd między wschodnią a zachodnią częścią Powiśla oraz przedostanie się na drugą stronę Wisły będą możliwe mostem Łazienkowskim. Ruch samochodowy na ulicach Wioślarskiej i Solec będzie odbywał się bez zmian. Możliwy będzie również wjazd i zjazd na most Poniatowski i most Łazienkowski.

Po raz drugi na Żoliborzu, bieg przez Bielany

Z Muranowskiej maratończycy po raz drugi wbiegną na ulice Andersa i Mickiewicza, ale przez plac Wilsona pobiegną prosto w stronę Bielan. Dalej będą kontynuować ulicami: Rudzką, Lektykarską, Podleśną (zamknięte w godz. 8.45-15.00.). Potem skręcą w Gwiaździstą i zbiegną w dół na Wisłostradę. Następnie ulicami: Krajewskiego, Zakroczymską, Konwiktorską, Bonifraterską, Międzyparkową, Słomińskiego (jezdnią w kierunku mostu) i mostem Gdańskim wrócą na Pragę.

W niedzielę mieszkańcy bloków w obrębie ulic: Mickiewicza, Rudzkiej, Lektykarskiej, Podleśnej, Gwiaździstej, Krasińskiego będą mogli wyjechać z osiedla przez cały czas trwania biegu ulicą Podleśną oraz Gwiaździstą do Wisłostrady w kierunku północnym. Na Podleśnej dodatkowo wydzielony zostanie jeden pas jezdni, aby umożliwić wyjazd z osiedla (wjazd na osiedle Podleśną nie będzie możliwy). Dojazd do osiedla w godz. 7.45-15.00 będzie możliwy wyłącznie od Wybrzeża Gdyńskiego (jezdnią północą w kierunku Gdańska), następnie zjazdem przy PKOL w Krasińskiego i dalej Gwiaździstą. Dojazd będzie możliwy tylko do skrzyżowania Gwiaździstej z Podleśną.

Ostatni odcinek na Pradze i Powiślu

Na Pradze maratończycy pobiegną ulicami Wybrzeże Helskie i Wybrzeże Szczecińskie (jezdnie zamknięte w godz. 7.55-16.40) do mostu Świętokrzyskiego (jezdnia w kierunku centrum będzie zamknięta w godz. 7.50- 16.50). Następnie ulicami Powiśla: Zajęczą, Dobrą (zamknięte w godz. 9.10-17.10), Karową (zamknięta w godz. 9.25-16.55) i Wisłostradą do mety na wysokości Multimedialnego Parku Fontann.

Półmaraton Warszawski i "Bieg na Piątkę"

Start 15. Półmaratonu Warszawskiego planowany jest na godzinę 12.00 z ulicy Moliera (będzie zamknięta w godz. 8.00-16.00). Przez Senatorską (jezdnia południowa zamknięta w godz. 10.00-15.00), Wierzbową (zamknięta w godz. 11.30-13.45), plac Piłsudskiego (jezdnia wschodnia będzie zamknięta w godz. 8.00-13.45; jezdnia wschodnia w kierunku placu Teatralnego do godz. 16.00) i Królewską (zamknięta w godz. 11.30-13.45) dotrą na Krakowskie Przedmieście, gdzie trasa biegu połączy się z trasą maratonu. Biegacze skierują się potem na Żoliborz, Bielany i Pragę, skąd mostem Świętokrzyskim wrócą na Powiśle do metry na Wybrzeżu Gdańskim.

"Bieg na Piątkę" rozpocznie się o godzinie 17.00 na Konwiktorskiej. Uczestnicy pobiegną ulicami: Muranowską (jezdnia w stronę ul. Stawki) - Andersa - Mickiewicza (od ulicy Zajączka jezdnia wschodnia) - przez plac Wilsona - Krasińskiego (jezdnia południowa) - Wybrzeże Gdyńskie (jezdnia zachodnia) - Wybrzeże Gdańskie (nitka zachodnia) do mety na wysokości ulicy Sanguszki.

"Organizatorzy wydarzenia zachęcają do korzystania z aplikacji Waze, w której uwzględnione będą aktualne zmiany w organizacji ruchu. Na stronie internetowej maratonu można także znaleźć nr do infolinii dla mieszkańców" - podaje ratusz.

Trasa New Balance Biegu na PiątkęFundacja "Maraton Warszawski"

Zmiany w komunikacji miejskiej

Pasażerowie komunikacji miejskiej mogą spodziewać się pierwszych zmian w jej funkcjonowaniu w piątek. Od około godziny 10.00 zawieszone zostaną przystanki Boleść 01 i Podzamcze 01. W sobotę, gdy około 20 zamknięte zostaną ulice w rejonie mety i startu objazdami pojadą autobusy linii 118178185 i 503.

W dniu maratonu zmiany w kursowaniu komunikacji będą wprowadzane etapami, wraz z zamykaniem kolejnych ulic na trasie. Utrudnień należy spodziewać się od godziny 7.30. Objazdami pojadą tramwaje: 6, 7, 9, 15, 18, 20, 22, 24, 25, 28 i autobusy:  100, 102, 106, 107, 108, 109, 111, 114, 116, 117, 118, 121, 122, 125, 127, 128, 135, 146, 147, 157, 158, 159, 162, 166, 169, 170, 171, 175, 178, 180, 181, 185, 195, 197, 202, 212, 222, 409, 500, 503, 504, 507, 509, 518, 517, i 521.

Uruchomione Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi dwie linie zastępcze. Pierwsza Z70 zapewni komunikację w rejonie placu Hallera. Autobusy tej linii będą kursować trasą: pl. Hallera – Jagiellońska – rondo Starzyńskiego – Jagiellońska – pl. Hallera

Kolejna Z15 przewiezie pasażerów na Żoliborzu trasą: stacja metra Marymont – Włościańska – Słowackiego – pl. Kuronia – Potocka – Mickiewicza – pl. Wilsona – Mickiewicza – gen. Zajączka – Kokarda – Rydygiera – Matysiakówny – ks. Popiełuszki – Słowackiego – Włościańska – metro Marymont.

Darmowa komunikacja dla uczestników biegów

Osoby startujące w 43. Maratonie Warszawskim oraz w 15. Półmaratonie Warszawskim w dniu 26 września są uprawnieni do nieodpłatnego przejazdu pojazdami Warszawskiego Transportu Publicznego. Na podstawie numeru startowego będą więc mogli za darmo korzystać z autobusów, tramwajów, metra i Szybkiej Kolei Miejskiej oraz pociągów Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Ulga obowiązuje wyłącznie w granicach 1 strefy biletowej ZTM.

Autorka/Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości

Do pożaru samochodu elektrycznego doszło na skrzyżowaniu alei Niepodległości z ulicą Madalińskiego. Auto zajęło się ogniem po tym, jak kierowca uderzył w słup. Są duże utrudnienia w ruchu.

Chciał uniknąć kolizji, uderzył w słup. Elektryczne auto doszczętnie spłonęło

Chciał uniknąć kolizji, uderzył w słup. Elektryczne auto doszczętnie spłonęło

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszwa.pl

Przy skrzyżowaniu alei Niepodległości z ulicą Madalińskiego w Warszawie spłonął elektryczny lucid air. Auto, którego wartość w Polsce szacuje się na nawet milion złotych, to rzadkość na europejskich drogach. Dlaczego jest wyjątkowe?

W Warszawie spłonął lucid air o wartości nawet miliona złotych. Prawdopodobnie jedyny taki w Polsce

W Warszawie spłonął lucid air o wartości nawet miliona złotych. Prawdopodobnie jedyny taki w Polsce

Źródło:
tvn24.pl

Dwoje nastolatków odpowie za zniszczenie pszczelich uli znajdujących się na terenie Muzeum Pałacu Króla III w Wilanowie. Chcieli spróbować świeżego miodu i rozbili gaśnicami pięć uli. Mieszkało tu 20 pszczelich rodzin.

Policja już wie, kto zniszczył muzealne ule. To dwoje nastolatków

Policja już wie, kto zniszczył muzealne ule. To dwoje nastolatków

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W południe w Warszawie zawyły syreny w 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Przed Pomnikiem Bohaterów Getta rozpoczęły się jednocześnie oficjalne uroczystości, gdzie złożono wieńce i upamiętniono bohaterów zrywu. Na niedzielę, 21 kwietnia zaplanowano Marsz Modlitwy Szlakiem Pomników Getta Warszawskiego.

Bohaterski zryw był wyrazem sprzeciwu wobec pogardy dla ludzkiego życia

Bohaterski zryw był wyrazem sprzeciwu wobec pogardy dla ludzkiego życia

Źródło:
tvnwarzawa.pl, PAP

W chwili wybuchu granatnika w gabinecie ówczesnego komendanta policji generała Jarosława Szymczyka nie było innych osób. To nowe ustalenia śledczych po incydencie z grudnia 2022 roku. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Warszawie.

Nowe fakty w sprawie wybuchu granatnika w Komendzie Głównej Policji

Nowe fakty w sprawie wybuchu granatnika w Komendzie Głównej Policji

Źródło:
RMF RM, tvnwarszawa.pl

Kierująca peugeotem uderzyła w bok karetki, która jechała do wezwania. Do zdarzenia doszło na ulicy Broniewskiego. Policja poinformowała o jednej poszkodowanej osobie.

Uderzyła w bok karetki, która jechała do wezwania

Uderzyła w bok karetki, która jechała do wezwania

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W piątek przed południem na Pradze Południe doszło do potrącenia kobiety jadącej na hulajnodze. Poszkodowana została przewieziona do szpitala.

Jechała na hulajnodze, została potrącona

Jechała na hulajnodze, została potrącona

Źródło:
tvnwrszawa.pl

Cztery samochody osobowe zderzyły się na trasie S8 przed węzłem Konotopa. Policja przekazała, że nikomu nic się nie stało. Są jednak utrudnienia w kierunku Poznania.

Zderzenie czterech aut na S8

Zderzenie czterech aut na S8

Źródło:
tvnwarszawa.pl

19 kwietnia przypada 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. W piątek w stolicy oprócz oficjalnych uroczystości przed Pomnikiem Bohaterów Getta, odbędzie się szereg wydarzeń towarzyszących. Wystawy, pokazy filmy, czy tradycyjna już akcja "Żonkile". W południe zawyją także syreny.

"Byłem świadkiem wspaniałej heroicznej walki bojowców żydowskich"

"Byłem świadkiem wspaniałej heroicznej walki bojowców żydowskich"

Źródło:
PAP

- Wspominamy walki, śmierć, również ogromną, bardzo żywiołową, różnorodną społeczność żydowską, która mieszkała w Warszawie przez wieki - mówiła w programie "Wstajesz i wiesz" dr Justyna Majewska z Żydowskiego Instytutu Historycznego, zaznaczając, że każda rocznica obchodów powstania w getcie warszawskim jest bardzo ważna.

"Bojowcy dzięki swoim czujkom wiedzieli, że coś się wokół murów dzieje i byli przygotowani"

"Bojowcy dzięki swoim czujkom wiedzieli, że coś się wokół murów dzieje i byli przygotowani"

Źródło:
TVN24

Warszawscy rolkarze i wrotkarze rozpoczynają kolejny sezon wieczornych przejazdów po stolicy. Pierwsza impreza z cyklu Nightskating Warszawa odbędzie się w sobotę, 20 kwietnia. Trasa biegnie przez cztery dzielnice: Śródmieście, Mokotów, Ochotę i Wolę.

Rolkarze zaczynają sezon, przejadą przez cztery dzielnice

Rolkarze zaczynają sezon, przejadą przez cztery dzielnice

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Fentanyl to śmierć i to trzeba zapamiętać. Bo młodzi myślą, że to fajny "odlot". Tylko w niewielkim Żurominie na Mazowszu, tylko od początku roku przez fentanyl zmarło aż pięć osób. Wiadomo, kim są dilerzy. Policja prowadzi śledztwo, ale nic się nie zmienia. Materiał Dariusza Łapińskiego w "Faktach" TVN.

Tylko w niewielkim Żurominie na Mazowszu od początku roku przez fentanyl zmarło aż pięć osób

Tylko w niewielkim Żurominie na Mazowszu od początku roku przez fentanyl zmarło aż pięć osób

Źródło:
Fakty TVN, Uwaga!

Most pieszo-rowerowy łączący brzegi Wisły wciąż budzi wiele emocji. Przeszły nią już setki tysięcy osób. Drogowcy tłumaczą, dlaczego - mimo otwarcia - na przeprawie wciąż trwają prace wykończeniowe i można tam spotkać robotników.

"Żadna budowla oddana do użytku w ostatnich latach w Warszawie nie budziła takich emocji"

"Żadna budowla oddana do użytku w ostatnich latach w Warszawie nie budziła takich emocji"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Odpady komunalne zalegają w Otwocku. Firma, która zajmowała się ich wywozem, nagle przestała świadczyć usługi miastu. Urzędnicy podstawiają kontenery i obiecują szybko rozwiązać problem.

Śmieciowy problem w Otwocku. Nikt nie odbiera odpadów, na ulicach postawiono kontenery

Śmieciowy problem w Otwocku. Nikt nie odbiera odpadów, na ulicach postawiono kontenery

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy informację o pożarze domu w zabudowie szeregowej na Mokotowie. Strażacy podali, że jedna osoba ewakuowała się przed ich przyjazdem.

Pożar szeregowca na Mokotowie

Pożar szeregowca na Mokotowie

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Dzielnicowy brał udział w lekcji w szkole podstawowej w Lutocinie pod Żurominem na Mazowszu. W pewnym momencie nauczycielka zaczęła dziwnie się zachowywać. Kobieta straciła zdolność mowy, a następnie zemdlała. Policjant początkowo przypuszczał, że dostała udaru. Symptomy i urządzenie do monitorowania parametrów wskazywały jednak na cukrzycę. Życie kobiety było zagrożone.

Policjant prowadził lekcję, nauczycielka nagle zemdlała

Policjant prowadził lekcję, nauczycielka nagle zemdlała

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pracownik, który na zlecenie administracji jednego z domów na Grochowie prowadził prace na terenie plenerowej siłowni i placu zabaw, zostawił otwartą skrzynkę elektryczną oraz niezabezpieczony dół z ostrymi krawędziami ciętego metalu.

Na placu zabaw zostawił groźną pułapkę

Na placu zabaw zostawił groźną pułapkę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował o rozpoczęciu prac naprawczych tunelu w Sulejówku w ciągu drogi 638. - W miejsce uszkodzonego elementu zostaną wstawione dwie nowe belki stalowe. Ruch zostanie przywrócony na początku przyszłego tygodnia - obiecali urzędnicy.

Rozpoczęli naprawę tunelu w Sulejówku. Uszkodził go kierowca tira

Rozpoczęli naprawę tunelu w Sulejówku. Uszkodził go kierowca tira

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Królik błąkał się na jednym z osiedli na warszawskich Bielanach. Znalazł go jeden z mieszkańców, ale nie mógł zatrzymać. Zwierzaka przejął Ekopatrol stołecznej straży miejskiej. Do domu zabrała go jedna ze strażniczek miejskich. Zostanie tam na stałe, chyba że zgłosi się po niego prawowity właściciel.

Zagubiony Bugs "miał w oczach coś takiego", że zauroczył strażniczkę i zamieszkał w jej domu

Zagubiony Bugs "miał w oczach coś takiego", że zauroczył strażniczkę i zamieszkał w jej domu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W tym tygodniu metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski przyjechał z wizytą do Pałacu Prezydenckiego. Parze prezydenckiej wręczył dość niecodzienny prezent: relikwie świętego Floriana i świętej Jadwigi.

Kontrowersyjny duchowny z wizytą w Pałacu Prezydenckim. Przekazał niezwykły prezent

Kontrowersyjny duchowny z wizytą w Pałacu Prezydenckim. Przekazał niezwykły prezent

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W jednym z dużych sklepów w Piasecznie mężczyzna wziął z półki różne rodzaje cukierków. Przy kasie samoobsługowej słodkości zważył jako... marchewkę. I choć kwota, na którą 32-latek oszukał sklep, jest niewielka, kara za przestępstwo może być znacznie dotkliwsza. Mężczyźnie grozi nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Cukierki zważył jako marchewkę. Grozi mu nawet osiem lat więzienia

Cukierki zważył jako marchewkę. Grozi mu nawet osiem lat więzienia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zabezpieczono monitoring, przesłuchano pierwszych świadków. Prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie zatrucia w jednej z podwarszawskich szkół. Ucierpiało tam 41 osób.

Zatrucie w podwarszawskiej szkole, kilkadziesiąt osób ucierpiało. Prokuratura o pierwszych ustaleniach śledztwa

Zatrucie w podwarszawskiej szkole, kilkadziesiąt osób ucierpiało. Prokuratura o pierwszych ustaleniach śledztwa

Źródło:
tvnwarszawa.pl