Ulice

400 nowych miejsc parkingowych na Okęciu

Ulice

tvnwarszawa.pl
| Fakty TVNtvnwarszawa.pl

W wakacje zostanie otwarty nowy parking P+R w al. Krakowskiej. Pomieści on aż 400 aut. Parking powstaje w pobliżu pętli autobusowej i tramwajowej Okęcie, aby zapewnić kierowcom szybki transport do centrum.

Parking będzie miał za zadanie przyjąć pojazdy z sąsiadujących miejscowości: Lesznowoli, Michałowic, Raszyna, a także części dzielnicy Włochy. Na parkingu znajdzie się 415 miejsc postojowych, 13 dla osób niepełnosprawnych oraz 100 stojaków rowerowych.

Kierowcy, aby uniknąć stania w korkach, będą mogli zostawić swoje pojazdy i przesiąść się do komunikacji miejskiej.

Otwarcie parkingu planowane jest na przełom lipca i sierpnia.

P+R: 2600 miejsc

Obecnie na ośmiu parkingach Park&Ride można znaleźć 2600 miejsc. Na parkingu Metro Ursynów jest 166 miejsc, Metrze Stokłosy 102 miejsca, Metrze Wilanowska 290 miejsc, Metrze Marymont 400 miejsc, Metrze Młociny I i II 1082 miejsca, przy Połczyńskiej 500 miejsc, w Aninie 83 miejsca.

System parkingów „Park&Ride" umożliwia bezpłatne parkowanie pojazdów osobom, które w chwili wyjazdu z parkingu przedstawią ważny bilet: dobowy, 3-dniowy, 7-dniowy, 14-dniowy, 30-dniowy, 90-dniowy lub dokument uprawniający do bezpłatnych przejazdów środkami lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez m.st. Warszawę.

ZTM ubiega się o dofinansowanie budowy parkingów "Parkuj i Jedź" przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007–2013. Dzięki systemowi „Parkuj i Jedź" zmniejsza się ruch w centrum Warszawy i jest mniej korków na ulicach miasta.

Parkingi P+R są zlokalizowane przy dogodnych miejscach przesiadki do środków komunikacji miejskiej: stacjach metra, liniach tramwajowych oraz przystankach kolejowych.

Mapy dostarcza Targeo.pl

aq/ec

Źródło zdjęcia głównego:  | Fakty TVN

Pozostałe wiadomości