38 pługosolarek na ulicach

Ulice

| BBC, drc.ohio.govfot

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków w drugiej części dnia nasiliły się opady śniegu i wiatr. Kierowcy muszą przygotować się na pogorszenie warunków na drogach. Na zmianę aury od razu zareagowały miejskie służby. Na stołeczne ulice wyjechały pługosolarki.

O godzinie 19.00 zaczęła się akcja posypywania mostów, zjazdów, podjazdów, wiaduktów i ulic spadkowych. Uczestniczy w niej 38 pługosolarek.

O godz. 13.20 rozpoczęło się posypywanie warszawskich ulic. Do akcji ruszyło 170 pługosolarek nadzorowanych przez Zarząd Oczyszczania Miasta. Miały utrzumać przejezdność ulic, którymi kursują autobusy.

- Użytkowników stołecznych dróg prosimy o ostrożność oraz przepuszczanie jednostek odśnieżąjących ulice - apeluje do kierowców ZOM.

Sprawdź rozkład lotów

Część lotów startujących i lądujących na Lotnisku Chopina jest opóźniona.

Będzie wiać i padać do wtorku

- Silne porywy wiatru, mokry śnieg przechodzący wieczorem w zamarzający deszcz ze śniegiem, szklanka na drogach tego wieczora i w nocy - prezenterka pogody Ewa Kotlewska jeszcze przed południem w "Rytmie Miasta" zapowiadała zdecydowane pogorszenie pogody. Odpowiada za nie ciepły front atmosferyczny Orige.

Wiatr sprawi, że będzie zimniej

Chociaż mróz nie będzie duży, lepiej nie rezygnować z ciepłych kurtek, czapek i szalików. Wiatr sprawi, że odczuwalna temperatura będzie niższa.

Taka pogoda utrzyma się przez kolejne dwa dni. Dopiero we wtorek możemy spodziewać się przejaśnień, ale będzie też chłodniej, nawet do - 9 stopni Celsjusza.

fot. TVN Warszawa | PAP, tvn24.pl, nSport

js/mz

Źródło zdjęcia głównego:  | BBC, drc.ohio.gov