147 milionów złotych na drogi

Warszawa

147 mln zł na mazowieckie drogi

Minister Infrastruktury i Budownictwa zatwierdził do realizacji 12 inwestycji na drogach wojewódzkich w Mazowieckiem. Główne zadanie inwestycji o wartości 147 milionów złotych to między innymi poprawa bezpieczeństwa.

Jak podało ministerstwo infrastruktury i budownictwa, chodzi m.in. o działania związane z rozbudową istniejących odcinków dróg krajowych, dostosowaniem do ruchu ciężkiego o nacisku 11,5 tony na oś oraz poprawę bezpieczeństwa poprzez przebudowę skrzyżowań, budowę sygnalizacji świetlnej, montaż znaków aktywnych, budowę chodników, ścieżek rowerowych i zatok autobusowych.

Rondo turbinowe, oświetlenie

Większość projektów z zatwierdzonej listy ma zostać zrealizowana jeszcze w 2017 r. Na DK 50 w miejscowościach Zamienie i Zawiszyn pojawią się nowe znaki aktywne oraz dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych i skrzyżowań, a na odcinku Sochaczew - Grójec powstanie m.in. rondo turbinowe, chodniki, oświetlenie oraz oznakowanie.Nowe znaki oraz dodatkowe oświetlenie przejść dla pieszych i skrzyżowań powstaną na DK 62 w miejscowościach Łochów i Starawieś, na DK 61 w miejscowościach Boby, Różan i Olszewo-Borki, a także na DK 12 w Zwoleniu i na odcinku Atalin – Celestynów oraz na DK 79 w miejscowościach Mniszew i Policzna.Chodniki, zatoki autobusowe i inne nowe obiekty pojawią się na DK 50 w Rębowie, na DK 10 w Płońsku, na DK 62 w miejscowości Łacha i na DK 63 na odcinku Zembrów – Kupientyn.Na lata 2022-2022 zaplanowano natomiast przebudowę DK 60 na odcinku Płock - Ciachcin oraz Psary - Raciąż. Inwestycje obejmą dostosowanie konstrukcji drogi do nacisku 11,5 ton na oś, przebudowę lub budowę chodników, ścieżek rowerowych, skrzyżowań, zatok autobusowych i oświetlenia.

SPRAWDŹ CAŁĄ LISTĘ Z OPISAMI

Czytaj też: "Ćwierć miliona pasażerów bez pociągu. Rusza remont torów do Grodziska"

Modernizacja linii 447Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

PAP/ran