14 osób rannych, jedna zginęła. Przedświąteczny bilans policji

Warszawa

Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plDachowanie na Marsa

Kilkanaście kolizji i wypadków, jedna ofiara śmiertelna - to pierwsze przedświąteczne podsumowanie sytuacji na warszawskich drogach.

Jak podaje Rafał Retmaniak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji, w garnizonie warszawskim (obejmuje Warszawę i przyległe powiaty -red.) od piątku do niedzielnego poranka odnotowano 12 wypadków. - Czternaście osób zostało rannych, jedna zginęła - mówi policjant.

Ośmiu nietrzeźwych

To pieszy, który w piątek wieczorem przechodził w niedozwolonym miejscu na Trasie Łazienkowskiej. O sprawie pisaliśmy na tvnwarszawa.pl.

Ponadto policja zatrzymała ośmiu nietrzeźwych kierowców. - Dwóch było po spożyciu - precyzuje Retmianiak.

Ale to dopiero początek. Policja podkreśla przy tym, że ruch na drogach nie jest jeszcze na tyle skoncentrowany, by móc mówić o szczególnych utrudnieniach czy zagęszczeniu kolizji i wypadków. Największego ruchu funkcjonariusze spodziewają się 25 i 26 grudnia.

W Warszawie podczas ubiegłorocznego świątecznego weekendu zginęły dwie osoby a 14 zostało rannych. Policja zatrzymała wtedy 12 nietrzeźwych kierowców i interweniowała w 201 kolizjach.

Ogólnopolskie działania

Od piątku policjanci prowadzą ogólnopolskie działania, mające zapewnić bezpieczne święta Bożego Narodzenia. Do wtorku nad bezpieczeństwem, m.in. na drogach, codziennie czuwać będzie około 10 tys. policjantów. W 2016 roku w czasie trzech świątecznych dni w 183 wypadkach zginęło 30 osób, a 229 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 664 pijanych kierowców.

kz/PAP

Dachowanie na Marsa
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl