12 firm chce budować najdłuższy odcinek S7 do Grójca

Warszawa

GDDKiA/Łukasz JóźwiakPrzetarg na ekspresówkę (zdjęcie ilustracyjne)

12 firm stanęło do przetargu na budowę drugiego odcinka trasy ekspresowej S7 z Warszawy do Grójca. Różnica w ofertach między najwyższą a najniższą wynosi ponad 111 mln złotych.

Oferty dotyczą budowy blisko 15-kilometrowego odcinka B (od węzła Lesznowola do węzła Tarczyn Północ) trasy ekspresowej S7 z Warszawy do Grójca.

Jak informuje GDDKiA, najniższą cenę 388,6 mln zł zaoferował IDS-BUD S.A, natomiast najwyższą - 500,2 mln zł ma oferta złożona przez Metrostav Polska S.A.

2 jezdnie po 2 pasy

- Przyszły wykonawca zadania B zaprojektuje oraz wybuduje 2 jezdnie po 2 pasy ruchu z rezerwą w pasie dzielącym 12 m pod budowę w przyszłości 3 pasa ruchu. Ponadto wybuduje węzły Antoninów, Złotokłos, Tarczyn Północ, wiadukty, mosty, miejsca obsługi podróżnych, kładkę dla pieszych, przejścia dla zwierząt oraz infrastrukturę towarzyszącą - wylicza Małgorzata Tarnowska, rzecznik GDDKiA.

Dodaje, że wszyscy startujący w przetargu zaoferowali termin realizacji 34 miesiące (w trakcie robót budowlanych nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca) oraz 10-letni okres gwarancji jakości.

W pierwszym etapie przetargu złożono 19 wniosków. Wszystkie przeszły pozytywną weryfikację, a firmy otrzymały zaproszenia do składania ofert. Ostatecznie zdecydowało się na to 12 z nich.

Inwestor będzie je oceniał według kryteriów: ceny, okresu gwarancji i terminu realizacji.

29 km wylotówki

W przypadku braku odwołań termin podpisania umowy z wyłonionym wykonawcą zaplanowano na połowę roku.

Na początku kwietnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na odcinek C – od węzła Tarczyn Północ do początków grójeckiej obwodnicy. Informowaliśmy o tym na tvnwarszawa.pl.

Cała inwestycja - 29 km trasy podzielono na trzy odcinki: węzeł Warszawa Lotnisko - Lesznowola (6,6 km), Lesznowola - Tarczyn (14,8 km), Tarczyn - obwodnica Grójca (7,9 km). Powstaną na niej następujące węzły: Zamienie, Lesznowola, Antoninów, Złotokłos, Tarczyn Północ, Tarczyn Południe.

Plan orientacyjny S7 Warszawa-Grojec
GDDKiA

Zobacz także jak wygląda budowa S8 - obwodnicy Marek:

Budowa S8 - w stronę Radzymina (kwiecień 2017)Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

skw/ran