11 listopada: utrudnienia od samego rana

Warszawa

TVN24Marsz Niepodległości jest tylko jednym z zaplanowanych na ten dzień

11 listopada będzie dużo zmian na ulicach w centrum Warszawy.

Oto lista wydarzeń, które będą generować utrudnienia dla kierowców.

1. Uroczysta zmiana warty - od godz. 7.00 do 14.00

Na czas uroczystej zmiany warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza wyłączone z ruchu zostaną ulice:

Królewska na odcinku od ul. Marszałkowskiej do pl. Piłsudskiego, pl. Piłsudskiego, Tokarzewskiego-Karaszewicza, Wierzbowa i Focha od ul. Senatorskiej do pl. Piłsudskiego oraz Ossolińskich.

Wyłączone z parkowania będą:

ul. Królewska wzdłuż Ogrodu Saskiego, parking przed Dowództwem Garnizonu Warszawy, przed Galerią Zachęta.

2. Defilada wojskowa - od 13.00

Podczas defilady wojskowej wyłączony z ruchu zostanie Trakt Królewski (ciąg ulic Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie), na odcinku od ul. Królewskiej do pl. Na Rozdrożu.

Czasowo, na okres przemarszu rekonstruktorów, zostanie wstrzymany ruch samochodowy i tramwajowy w Al. Jerozolimskich na wysokości Muzeum Wojska Polskiego.

3. Manifestacje - od 12.00 do wieczora

Marsz "Razem dla Niepodległej" ma ruszyć o 13.15 Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, pl. Trzech Krzyży i Al. Ujazdowskimi. Jego częścią jest wspomniana już defilada wojskowa.

Z kolei Organizatorzy Marszu Niepodległości zapraszają na godz. 15.00 na rondo Dmowskiego. Przejdą na plac na Rozdrożu. Trasa ma być do końca trzymana w tajemnicy.

Porozumienie 11 Listopada, które w ubiegłych latach protestowało przeciw Marszowi Niepodległości, w tym roku zaprasza na manifestację antyfaszystowską. Ma się ona rozpocząć o godz. 12.00 na ul. Zamenhofa, przed Pomnikiem Bohaterów Getta. Dokładna trasa przemarszu nie jest jeszcze ustalona. Organizatorzy wstępnie chcą z ul. Zamenhofa przejść przez pl. Bankowy, ul. Marszałkowską, rondo de Gaullea, Nowy Świat, Tamkę, znowu Nowy Świat i zakończyć na pl. Zamkowym. Manifestacja ma ominąć rondo Dmowskiego.

O manifestacjach przeczytasz więcej tutaj.

4. Bieg - 6.00-16.00

Na niedzielę zaplanowany jest również XXIV Bieg Niepodległości.

Już od godz. 6.00 wyłączone z ruchu będą al. Jana Pawła II na odcinku od ronda Zgrupowania AK „Radosław” do ul. Anielewicza oraz ul. Stawki na odcinku od ul. Dzikiej do ul. Smoczej.

TRASA BIEGU: al. Jana Pawła II, ul. Chałubińskiego oraz al. Niepodległości do ul. Rakowieckiej, gdzie znajdować się będzie półmetek. Zawodnicy wrócą drugą jezdnią al. Niepodległości, ul. Chałubińskiego i al. Jana Pawła II w okolice ul. Stawki, gdzie będzie meta biegu.

Wraz z przemieszczaniem się biegaczy, będą wyłączane z ruchu kolejne ulice.

su/mz