Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

10-letnia rowerzystka potrącona na pasach

Warszawa

Moment zderzenia został zarejestrowanyArtur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Na Pradze Południe kierowca osobowej toyoty potrącił 10-latkę. - Przejeżdżała rowerem przez przejście, trafiła do szpitala - podała policja.

Wszystko wydarzyło się na ulicy Garwolińskiej, w pobliżu skrzyżowania z Kobielską. - Dziewczynka przejeżdżała przez przejście dla pieszych na rowerze, została potrącona przez samochód osobowy - poinformował Antoni Rzeczkowski z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji. - Zdarzenie zostało zaklasyfikowane jako wypadek, dziewczynkę przewieziono do szpitala - dodał. Na miejscu zdarzenia pojawił się nasz reporter Artur Węgrzynowicz. - Osobowa toyota ma stłuczoną przednią szybę. Uszkodzony rower leży za pasami. W wyniku uderzenia odrzuciło go o około 10 metrów, zaś auto zatrzymało się już za pasami - opisywał zaraz po zdarzeniu.

Częściowo widać to także na nagraniu z monitoringu, do którego dotarł nasz reporter. - Można dostrzec, jak dziewczynka z rowerem odbija się od maski samochodu - mówił Węgrzynowicz. - Dziecko miało uraz głowy, ale było przytomne - dodał. Przez kilkadziesiąt minut były utrudnienia, a przejazd Garwolińską był niemożliwy.

Wypadek na Garwolińskiej | Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
Wypadek na Garwolińskiej | Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
Wypadek na Garwolińskiej | Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

kw/b