Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

W sobotę i niedzielę, 26 i 27 września, odbędzie się 42. Orlen Maraton Warszawski. Trasa tegorocznej edycji biegu będzie prowadziła 5-kilometrową pętlą, między innymi Krakowskim Przedmieściem, Miodową i Bonifraterską. Organizacja biegu wiąże się ze zmianami w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Rozbój na Targówku. Policja: zaatakowali i okradli kasjerkę w firmie kurierskiej

TVN Warszawa | Targówek

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zakopali broń, którą grozili kasjerce

Trzej mężczyźni zaatakowali kasjerkę jednej z firm kurierskich na warszawskim Targówku. Grozili kobiecie i ukradli łącznie 63 tysiące złotych - podała policja.

Jak przekazała Irmina Sulich z komendy policji na Targówku, do zdarzenia doszło 8 lipca. Mężczyźni zaatakowali kasjerkę w firmie kurierskiej. - Jeden z napastników groził kobiecie przedmiotem przypominającym broń, natomiast dwóch pozostałych umożliwiało drogę ucieczki blokując skutecznie drzwi. Sprawcy ukradli dwie kasetki, w których były pieniądze w kwocie 63 tysięcy złotych - przekazała policjantka.

Odzyskali 45 tysięcy złotych

Dodała, że informacja o napadzie trafiła do policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. Wkrótce dotarli oni do dwóch mieszkańców gminy Parysów oraz jednego z gminy Pilawa.

- 20-latkowie i 26-latek zostali zatrzymani. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania podejrzanych, kryminalni zabezpieczyli pieniądze w kwocie ponad 45 tysięcy złotych oraz ustalili miejsce, gdzie zakopany był przedmiot służący do popełnienia przestępstwa - poinformowała Sulich.

Grozi im do 12 lat więzienia

Przekazała też, że policjanci z komisariatu na Targówku doprowadzili zatrzymanych do prokuratury. Tam zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Prokuratura złożyła wniosek o tymczasowy areszt. - Sąd, po zapoznaniu się z materiałami sprawy, przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował mężczyzn na dwa miesiące. Przypomnijmy, że za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności - podsumowała policjantka.

W lipcu pisaliśmy o napaści na turystkę na Nowym Świecie:

Policjanci zatrzymali podejrzanego o uderzenie turystkiKRP I Śródmieście

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP VI