Uciekał przed policjantami, potrącił jednego z nich. Padły strzały. Igor S. zatrzymany

Aktualizacja:
Autor:
katke,
kk/b
Źródło:
PAP
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plPolicja (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci zatrzymali w nocy poszukiwanego listem gończym za oszustwa Igora S. Kilkadziesiąt godzin wcześniej mężczyzna zdołał uciec przed funkcjonariuszami z Targówka. W trakcie pościgu doszło do potrącenia policjanta, padły też strzały w kierunku auta uciekiniera.

- W nocy z piątku na sobotę policjanci zatrzymali poszukiwanego Igora S., uczestnika strzelaniny na Targówku - poinformował w sobotę rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak. Mężczyzna trafił już do aresztu policyjnego.

Ukrywał się na Targówku

Poszukiwania 32-letniego Igora S. prowadzili kryminalni z komendy na Targówku. Mokotowski sąd wystawił za nim list gończy. Mężczyzna ma do odbycia karę dwóch lat więzienia za oszustwa.

W czwartek w nocy kryminalni z Targówka podjechali w rejon ulicy Kondratowicza, gdzie miał ukrywać się poszukiwany. Mężczyzna uciekł przed policjantami do samochodu i próbował przejechać jednego z nich.

- Drugi funkcjonariusz oddał cztery strzały w kierunku pojazdu - powiedziała kom. Paulina Onyszko z komendy na Targówku. - Na szczęście policjantom nic się nie stało - dodała.

Poszukiwany mężczyzna uciekł, a policja prosiła o pomoc w jego znalezieniu. Jak relacjonował Marczak, funkcjonariuszom szybko udało się odnaleźć porzucone auto z przestrzelinami. Wkrótce namierzyli i zatrzymali też uciekiniera.

Czytaj również: Poszukiwany czerwoną notą Interpolu oraz listami gończymi zatrzymany na Okęciu

Kim są "łowcy cieni"?
Kim są "łowcy cieni"? Kim są "łowcy cieni"? TVN24

Autor:katke, kk/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości