Przygotuj się na:

44. MARATON WARSZAWSKI

W niedzielę tysiące biegaczy pobiegnie w Maratonie Warszawskim. Wydarzeniu będą towarzyszyć także inne biegi. Starty zaplanowane są z Konwiktorskiej, a trasy obejmą Łazienki Królewskie, Stare Miasto, warszawską Pragę, a także Żoliborz czy Bielany. Multimedialny Park Fontann przemieni się w strefę kibicowania.

TVN Warszawa | Targówek

Stacja Kondratowicza nie dostała zielonego światła od nadzoru budowlanego

TVN Warszawa | Targówek

Autor:
mg/r
Źródło:
PAP
Metro na Bródno
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plMetro na Bródno

Trwają kontrole ostatnich stacji bródnowskiego odcinka II linii metra. Inspektorzy mają uwagi do stacji Kondratowicza. Zacisze oraz Bródno będą kontrolowane jako następne.

Rozpoczęły się kontrole Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego na nowych stacjach metra na Bródnie. Pierwsza odbyła się na stacji Kondratowicza. - WINB miał uwagi - powiedział we wtorek Polskiej Agencji Prasowej rzecznik prasowy firmy Gulermak Bartosz Sawicki.

Dodał także, że następna w kolejności do kontroli ma być stacja Zacisze, a po niej Bródno. - 24 sierpnia upływa termin zakończenia kontraktu. Będzie on dotrzymany - zapewnił Sawicki.

Na otwarcie czekają trzy stacje: Zacisze - pod ulicą Figara, w pobliżu skrzyżowania z Codzienną, Kondratowicza – przy skrzyżowaniu Malborskiej i Kondratowicza oraz Bródno – przy skrzyżowaniu Kondratowicza i Rembielińskiej. Połączą je ponad cztery kilometry torowiska.

Za stacją Bródno powstaje również komora torów odstawczych, która będzie służyła do zawracania i postoju pociągów. Wybudowane będą też trzy wentylatornie. Wykonawca, konsorcjum firm Astaldi i Gulermak, otrzyma za zrealizowanie inwestycji prawie 1,4 mln zł.

Tak wyglądają nowe stacje metra na odcinku bródnowskimMetro Warszawskie

Jazdy testowe na nowym odcinku

W ubiegły wtorek na tory wyjechały skrajniki sprawdzające przestrzeń, w której będą poruszać się pociągi. Dzień później stołeczny ratusz i Metro Warszawskie poinformowały o rozpoczęciu jazd testowych. Podczas nich dwa pociągi wyjechały z funkcjonującej stacji Trocka i przez bramę znajdującą się za torami odstawczymi przejechały w kierunku Bródna. W czasie testowych przejazdów pociągi poruszały się między stacją Zacisze a komorą odstawczą za stacją Bródno. Skontrolowano poprawność działania wszystkich urządzeń w nowych tunelach i na stacjach oraz ich współdziałanie z systemami pokładowymi pociągów obsługujących linię.

Ulrychów i Bemowo już otwarte

30 czerwca otwarte zostały dwie stacje metra linii M2 na Bemowie: Ulrychów - położonej w ciągu ul. Górczewskiej i Bemowo - zlokalizowanej w pobliżu skrzyżowania ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich przy dzielnicowym ratuszu. Za stacją Bemowo znajdują się tory odstawcze dla pociągów metra.

Tak wyglądają nowe stacje metra na odcinku bródnowskimMetro Warszawskie

Autor:mg/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Metro Warszawskie

Pozostałe wiadomości