Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

TVN Warszawa | Targówek

"Powalił go na ziemię i zadał kilka ciosów nożem". 25-latek podejrzany o zabójstwo ojczyma

TVN Warszawa | Targówek

Autor:
katke/gp
Źródło:
PAP
Zatrzymanie 25-latka podejrzanego o zabójstwo ojczyma
KSPZatrzymanie 25-latka podejrzanego o zabójstwo ojczyma

Policjanci z warszawskiego Targówka zatrzymali 25-letniego obywatela Rosji. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo swojego ojczyma. Jak przekazała policja, do ataku doszło na ulicy.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na Targówku. - Z ustaleń policjantów wynika, że 25-latek podszedł do siedzącego w samochodzie ojczyma, a następnie zaczął okładać go pięściami i kopać. Gdy pokrzywdzony próbował uciekać, 25-latek powalił go na ziemię i zadał mu kilka ciosów nożem - tłumaczyła rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI kom. Paulina Onyszko.

Pokrzywdzony zmarł w szpitalu

Policjanci otrzymali informację o tym zdarzeniu od jednego ze świadków, który wskazał im kierunek ucieczki sprawcy. - Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Wykonano czynności z udziałem psa tropiącego - podała policjantka.

52-letni pokrzywdzony został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

- Działania poszukiwawcze koordynowali kryminalni z komisariatu na Targówku. To oni bardzo szybko ustalili wszystkie niezbędne informacje dotyczące napastnika. Zdjęcia z jego aktualnym wizerunkiem przekazali podległym policjantom. Informacja o zdarzeniu trafiła również do innych jednostek policji w garnizonie stołecznym - wyjawiła.

Zaznaczyła, że po kilkunastu godzinach poszukiwań 25-letni mężczyzna został zatrzymany na Dworcu Centralnym przez funkcjonariuszy z komisariatu kolejowego policji.

Po zatrzymaniu 25-letni obywatel Rosji usłyszał zarzut zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Za zarzucany czyn grozi mu nawet dożywocie.

Autor:katke/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości