Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Tragiczny wypadek autobusu na S8: trzy osoby wciąż w szpitalu

TVN Warszawa | Targówek

Autor:
kz/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Trzaskowski w "Kropce nad i" o wypadku autobusu na trasie S8TVN24
wideo 2/20
Katastrofa autobusu miejskiego w Warszawie

Trzy osoby poszkodowane w ubiegłotygodniowym wypadku autobusu na S8 pozostają w Szpitalu Bródnowskim - poinformował w poniedziałek rzecznik placówki Piotr Gołaszewski.

W ocenie rzecznika szpitala bródnowskiego Piotra Gołaszewskiego stan zdrowia trzech osób poszkodowanych w wypadku autobusu komunikacji miejskiej na moście Grota-Roweckiego w ubiegły czwartek, "jest stabilny i idzie w dobrym kierunku".

- Pacjenci ci bardzo krótko będą jeszcze przebywali w szpitalu – powiedział.

Osoby hospitalizowane w szpitalu bródnowskim miały złamania oraz urazy będące wynikiem uderzenia. Gołaszewski zwrócił uwagę, że pacjenci po wypadku mają "znamiona głębokiego stresu", dlatego też potrzeba czasu, aby doszli do siebie.

Trzy osoby, które po wypadku zostały przewiezione do Szpitala Bielańskiego, już zostały wypisane - poinformowano w placówce. Miały one urazy głowy, klatki piersiowej – urazy ortopedyczne, złamania rąk i nóg, spowodowane upadkiem z wysokości.

Zarzuty i areszt dla kierowcy

Wśród hospitalizowanych w szpitalu na Bielanach był kierowca autobusu, który pod wpływem amfetaminy doprowadził do katastrofy komunikacyjnej. Wobec niego sąd orzekł tymczasowy areszt na trzy miesiące. W ubiegłą sobotę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mirosława Chyr poinformowała, że "kierowca zostanie osadzony w areszcie w warunkach oddziału szpitalnego".

W czwartek w Warszawie autobus miejski przebił barierki i spadł z wiaduktu na trasie S8. Zginęła 70-letnia kobieta.

Autor:kz/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl