Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

zwierzęta

zwierzęta

W środę obchodziliśmy międzynarodowy dzień psa przewodnika. W Polsce mamy 125 czworonożnych bohaterów, bo dzięki nim osoby z niepełnosprawnością wzroku stają się bardziej samodzielne, pewne siebie, mogą bezpiecznie podróżować. W pandemii, gdy konieczne jest przestrzeganie zaleceń dotyczących dystansu społecznego, osoby z dysfunkcją wzroku są w jeszcze trudniejszej sytuacji niż zazwyczaj. Patryk Rabiega. 

Najpierw dokopały się do umieszczonej prawie metr pod ziemią osłony kabla i ją poprzegryzały, później to samo zrobiły z samym światłowodem. Tak bobry pozbawiły internetu około tysiąca mieszkańców kanadyjskiej miejscowości. Taśmę i kabel potraktowały jak patyki i rośliny do budowy swojego schronienia.

Jadąc w nocy przez Wielkopolskę, pan Bogdan na środku drogi zastał spacerującego rysia. Nagranie, na którym widać, jak zwierzę przechadza się w bliskiej odległości od maski samochodu wysłał na Kontakt 24.

Zdaniem ekologa profesora Piotra Skubały z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach tylko dzięki dbaniu o bioróżnorodność na świecie mamy szansę na przetrwanie. Jak dodał naukowiec, pandemia COVID-19 powinna być dla dla ludzkości zimnym prysznicem, byśmy otrząsnęli się i zdali sobie sprawę, do czego mogą prowadzić nasze działania.