Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

zwierzęta

zwierzęta

Karim - niespełna trzyletni samiec żyrafy - przyjechał do Warszawy z Danii. To czwarty przedstawiciel tego gatunku w stołecznym ogrodzie zoologicznym.

Nietoperze stały się stałymi mieszkańcami urzędu marszałkowskiego we Wrocławiu. Skrzydlate ssaki tak upodobały sobie budynek, że na gmachu zamontowano dla nich domki. W urzędowych gabinetach mieszkają też między innymi koty i psy. Łukasz Wieczorek.

Wolontariusze Fundacji Centaurus odebrali niewielkiego psa właścicielom. Był skrajnie zaniedbany i schorowany. A jego opiekunowie - choć mieli widzieć, co dzieje się ze zwierzęciem - nie udzielili mu pomocy weterynaryjnej. Zamiast tego - jak twierdzi fundacja - niszczejące od choroby oczy Gucia polewać mieli wodą utlenioną.

- Teoretycznie moglibyśmy się spodziewać, że oba gatunki będą miały duże zagęszczenie tam, gdzie się nie poluje i niskie, gdzie myśliwi kontrolują liczebność - powiedział profesor Jakub Borkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Nie dotyczy to jednak Słowińskiego Parku Narodowego, w którym na dużej populacji jeleni, w porównaniu do sąsiednich nadleśnictw, tracą sarny. Naukowcy wyjaśniają, dlaczego mamy do czynienia z taką sytuacją.

Organizacje broniące praw zwierząt już pytają, kiedy Polska pójdzie śladem Wielkiej Brytanii - ta formalnie uznała zwierzęta za istoty czujące. Za tym idzie pakiet ustaw broniący ich praw. W Polsce o prawach zwierząt trudno mówić. Nie uznaje ich nawet wiceminister edukacji. Patryk Rabiega.