Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

zwierzęta

zwierzęta

Wolontariusze Fundacji Centaurus odebrali niewielkiego psa właścicielom. Był skrajnie zaniedbany i schorowany. A jego opiekunowie - choć mieli widzieć, co dzieje się ze zwierzęciem - nie udzielili mu pomocy weterynaryjnej. Zamiast tego - jak twierdzi fundacja - niszczejące od choroby oczy Gucia polewać mieli wodą utlenioną.

- Teoretycznie moglibyśmy się spodziewać, że oba gatunki będą miały duże zagęszczenie tam, gdzie się nie poluje i niskie, gdzie myśliwi kontrolują liczebność - powiedział profesor Jakub Borkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Nie dotyczy to jednak Słowińskiego Parku Narodowego, w którym na dużej populacji jeleni, w porównaniu do sąsiednich nadleśnictw, tracą sarny. Naukowcy wyjaśniają, dlaczego mamy do czynienia z taką sytuacją.

Organizacje broniące praw zwierząt już pytają, kiedy Polska pójdzie śladem Wielkiej Brytanii - ta formalnie uznała zwierzęta za istoty czujące. Za tym idzie pakiet ustaw broniący ich praw. W Polsce o prawach zwierząt trudno mówić. Nie uznaje ich nawet wiceminister edukacji. Patryk Rabiega.

Zespół meksykańskich naukowców odkrył nowy gatunek roślinożernego dinozaura. Żył na naszej planecie 72 miliony lat temu - poinformował Narodowy Instytut Antropologii i Historii (INAH) w Meksyku.