Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

zwierzęta

zwierzęta

Przygotowywał się do skoku, powoli podchodził, a w końcu podrapał pazurami jedną z krów. Tak zachowywał się bóbr, który wdarł się na teren prywatny i zaczął atakować bydło. Na miejscu interweniowała straż pożarna. Agresywne zwierzę zostało przekazane do inspektoratu weterynarii na obserwację.  

Jeż walczył. Głowę miał zaklinowaną w plastikowym kubku. Pomógł mu pan Grzegorz, autor nagrania, na którym widać, jak zwierzę próbuje wyjść z opresji. - Maleństwo wsadziło łebek w wąski otwór i nie było w stanie się oswobodzić – opowiadał. Swoim filmem podzielił się, wysyłając go na Kontakt 24.

Przyszedł pod osłoną nocą, zrobił dziurę w ścianie i wszedł sobie do biura. Zabrał kasetkę z pieniędzmi i tak pozbawił schronisko w Koninie (woj. wielkopolskie) środków między innymi na remont kojców. - Jak można było coś takiego zrobić tym biednym zwierzętom? - zastanawiają się pracownicy placówki i liczą, że policja znajdzie sprawcę.

Karim - niespełna trzyletni samiec żyrafy - przyjechał do Warszawy z Danii. To czwarty przedstawiciel tego gatunku w stołecznym ogrodzie zoologicznym.

Nietoperze stały się stałymi mieszkańcami urzędu marszałkowskiego we Wrocławiu. Skrzydlate ssaki tak upodobały sobie budynek, że na gmachu zamontowano dla nich domki. W urzędowych gabinetach mieszkają też między innymi koty i psy. Łukasz Wieczorek.