Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

zwierzęta

zwierzęta

Według najnowszych badań aż 11 procent ptaków i ssaków jest narażonych na wpływ gatunków inwazyjnych. W ten sposób zagrożona jest bioróżnorodność na świecie. Jak twierdzą autorzy publikacji, za wprowadzanie obcych gatunków odpowiada przede wszystkim szybka globalizacja.

Pomagamy zwierzętom chętnie i kiedy tylko można, każda nasza akcja spotyka się z dużym odzewem, a na widzów TVN24 zawsze można liczyć. Tak było na przykład ze schroniskiem w Radysach, gdzie uratowano setki psów. Dzięki medialnemu rozgłosowi duża ich część znalazła nowe domy. Przez 20 lat działania TVN24 historii było wiele, nie sposób ich policzyć. Patryk Rabiega.

Zwierzęta mają mieć lepiej. Tak wynika z przyjętego właśnie przez rząd projektu ustawy dotyczącego wykorzystywania zwierząt do celów naukowych. Rocznie w Unii Europejskiej w laboratoriach wykorzystywanych jest do dziesięciu milionów zwierząt, w Polsce to 140 tysięcy. Co trzeba zrobić, by zmniejszyć ich cierpienie? Naukowcy powinni w pierwszej kolejności sięgać po te metody, do których niepotrzebne są eksperymenty na zwierzętach. Materiał Patryka Rabiegi.

"Ciała zwierząt ponabijane na gałęzie w pierwszej chwili przywodzą na myśl scenerię kina grozy" - czytamy na profilu Nadleśnictwa Olesno w mediach społecznościowych i nie sposób się z tym nie zgodzić. Leśnicy jednak uspokajają i tłumaczą, dlaczego można natknąć się na taki widok.