Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

zwierzęta

zwierzęta

Na autostradzie w północno-wschodniej Norwegii wstrzymano ruch, dlatego że do tunelu wtargnęło stado reniferów. Drogowcy musieli wyznaczyć objazdy, gdyż zwierzęta te stanowiły poważne zagrożenie. Renifery szukają schronienia przed anomalią pogodową - upałem.

Trzeba przyznać, że pracownicy kalifornijskiego centrum dzikiej przyrody są wyjątkowo kreatywni. Ratują zwierzęta przebrani za... zwierzęta. Wszystko po to, by nie przyzwyczajały się do obecności człowieka.

W głębinach oceanu żyje niezliczona mnóstwo stworzeń o różnych kształtach i rozmiarach. Wiele z nich niejednokrotnie wynurza się na powierzchnię. Tego typu wydarzenia są jednak bez wątpienia tym bardziej spektakularne, im większy jest wynurzający się z wody stwór. Przykład? Dwa humbaki u wybrzeży Kalifornii lub waleń udający przed Irlandzkimi Siłami Powietrznymi szpiega.

U wybrzeży Kornwalii w Wielkiej Brytanii pływają budzące przerażenie meduzy. Można znaleźć okazy, które osiągają do metra średnicy. Fale wyrzucają je na brzeg jednej z najbardziej popularnych plaż w tym regionie.

Traumą, a dla niektórych wizytą w szpitalu skończyła się wycieczka grupy turystów do niemieckiego parku safari. Jeden z lwów, które mieli podziwiać, wskoczył przez okno do wycieczkowego autobusu i tylko przypadek sprawił, że nie zdołał cały wejść do pojazdu. - Gdyby zdołał to zrobić, w środku doszłoby do masakry - opowiadali wstrząśnięci pasażerowie, których po dramatycznej przygodzie dotknęło jeszcze nieodpowiednie ich zdaniem zachowanie pracowników parku.

Co tak śpiewa? - takie pytanie zadajemy sobie, kiedy znajdziemy się w plenerze i nagle natura przypomni nam o niesamowitych dźwiękach, jakie potrafią wydawać ptaki. Niedługo będzie można łatwo znaleźć odpowiedź, bo naukowcy opracowali oprogramowanie pozwalające zidentyfikować gatunek ptaka na podstawie wydawanych przez niego dźwięków. Liczą, ze oprócz praktycznego zastosowania w postaci aplikacji do identyfikacji ptaków po głosie, ich praca wpłynie na badania nad rozwojem języka ludzkiego.

Co sezon rośnie liczba ataków rekina na człowieka - zeszłego lata na terenie wód przybrzeżnych USA odnotowano prawie 50 takich przypadków. Badacze podkreślają, że to wina coraz większego zagęszczenia na plażach oraz globalnego ocieplenia, a nie drapieżników. - Należy pamiętać, że na każdego człowieka zabitego przez rekina przypada dwa miliony sztuk rekinów zabitych przez człowieka - zauważają badacze.

Surferzy ujarzmiający fale Oceanu Spokojnego u wybrzeży australijskiego miasta Sydney ostatnio pływali w niezwykłym towarzystwie wieloryba. Niecodzienne spotkanie obserwowało wielu zaciekawionych gapiów stojących na plaży. - Wiosłowałem, gdy nagle zdałem sobie sprawę, co właściwie obok mnie płynie - powiedział jeden z surferów.

Sierść w rzadkich kępkach, krzywe, wystające zęby - takie "atuty" pozwoliły małemu kundelkowi o imieniu Peanut zdobyć główną nagrodę konkursu organizowanego w kalifornijskiej Petalumie. Przedmiotem rywalizacji była tam psia uroda, a właściwie jej brak. Za wywalczony tytuł Najbrzydszego Psa Świata Peanut zgarnie 1,5 tys. dolarów, ale jego właścicielka deklaruje, ze z tych pieniędzy skorzystają inne potrzebujące zwierzęta.

Niedźwiedzie z Provincial Park w Alberta (Kanada) zostały przyłapane na niezwykłym "tańcu" wokół drzewa. Kamery zarejestrowały, jak kolejne zwierzęta wchodziły na polanę i ocierały się o pień.

Były już bieliki, bociany, sokoły, żubry - technologia daje nam coraz więcej możliwości podglądania różnych gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku. Właśnie ruszyło kolejne ptasie reality show - tym ciekawsze, że dotyczy drapieżnych ptaków w Polsce zagrożonych wyginięciem. Poznajcie parę rybołowów, która już zaczęła wysiadywać jaja.

Dzikie słonie stratowały wioskę we wschodnich Indiach. Zginęły co najmniej dwie osoby, a kilkanaście zostało rannych. To nie pierwszy taki wypadek, mieszkańcy nie mogą się doprosić żadnej pomocy ze strony władz.