zwierzęta

zwierzęta

Obserwatorzy morskich stworzeń mieli szansę podziwiać niezwykły widok na wodach niedaleko Kalifornii. Oczom miłośników przyrody ukazało się pokaźne stado delfinów.

Naukowcy od zawsze chcieli dowiedzieć się, skąd wzięły się czarno-białe paski zebry. Badanie tych zwierząt w laboratorium mogłoby okazać się kłopotliwe, ponieważ są po prostu zbyt duże. Znaleźli jednak na to sposób i postanowili przyjrzeć się bliżej innym gatunkom, które także mają paski.

Pająki to stworzenia, które wzbudzają mieszane uczucia. Jedno trzeba im przyznać - są fascynujące. Wiedzieliście, że linieją?

Szykuje się prawdziwa zagłada reniferów. Na północy Syberii może zostać wybita jedna trzecia największego na świecie stada tych zwierząt. Wszystko po to, by zapobiec rozprzestrzenianiu się wąglika w regionie.

Może wydawać się, że drzewa cały czas są spokojne i bierne. Nic bardziej mylnego. Życie drzew to ciągła obrona, walka o przetrwanie i współpraca z innymi drzewami.

Właściciele psów często obserwują jak ich pupile wpatrują się w telewizor. Zwierzęta odbierają obraz inaczej niż ludzie. Naukowcy wyjaśnili co dokładnie dzieje się wtedy w ich głowie.

Twój pupil ekscytuje się i macha ogonem, gdy mówisz "dobry pies", używasz słowa "jedzenie", lub gdy pytasz go, czy chce wyjść na spacer? Jednak czy rozumie poszczególne słowa, czy reaguje jedynie na radość w twoim głosie? Okazuje się, że psy rozumieją więcej, niż nam się wydaje.

Inteligencja delfinów nie przestaje nas zadziwiać. Najnowsze badania zdają się tylko potwierdzać to, jak wysoko rozwinięte są te zwierzęta. Według naukowców ciężarne delfiny "śpiewają" swoim nienarodzonym młodym, a także kiedy przyjdą już na świat. Według badaczy w ten sposób mogą nadawać imiona potomstwu.