Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

Wisła

Wisła

10 lodołamaczy pracuje na Zbiorniku Włocławskim. Zator kruszony przez jednostki dzień wcześniej został naruszony i przemieścił się nieco z nurtem. Poziom wody w samym Płocku, gdzie lodołamacze mają dotrzeć w ciągu następnych dni, opada, ale wzrasta za to w innych miejscowościach na terenie powiatu płockiego.

Wzrost temperatury pozwolił w sobotę na rozpoczęcia akcji lodołamania na Wiśle w powiecie płockim. Poziom wody w Płocku regularnie spada, ale czoło pokrywy lodowej przemieściło się w stronę Wyszogrodu, gdzie rzeka przekroczyła stan alarmowy. - Służby gminne oraz strażacy są tam przygotowani na ewentualne zabezpieczanie newralgicznych miejsc - zapewnił kierownik biura spraw obronnych i zarządzania kryzysowego w starostwie płockim Piotr Jakubowski.

Zagrożenie wysoką wodą w niektórych miejscach Polski nie zniknęło. Obowiązują ostrzeżenia hydrologiczne Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla trzech województw, w tym alert najwyższego stopnia dla województwa mazowieckiego. Fala dotarła między innymi na tereny doświadczone powodzią w 2010 roku. Władze apelują, by nie traktować wałów przeciwpowodziowych "jak tarasów widokowych".

Piętnastowieczny dzwon z bazyliki katedralnej św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Toruniu zabił o północy w sylwestra. Uruchomiła go grupa flisaków, przypominając tym samym o rozpoczęciu Roku Rzeki Wisły. Trąba Boża bije tylko w wyjątkowych okolicznościach.