Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Smog

Smog

Miasta nie będą mogły, ale będą musiały wprowadzić zakaz wjazdu najbardziej trujących samochodów do centrum. Ministerstwo Klimatu chce, by przepisy nakazujące stworzenie stref czystego transportu, weszły w życie jeszcze w tym roku. Resort wskazał już cztery miasta, w których zakaz wjazdu do centrum ma obowiązywać w pierwszej kolejności. Łukasz Wieczorek.

Takiego wyroku jeszcze nie było. Francuski sąd apelacyjny nie zgodził się, by 40-letni mężczyzna z Bangladeszu cierpiący na astmę został odesłany do swojego kraju, bo zanieczyszczenie powietrza jest tam tak ogromne, że rocznie z tego powodu umiera ponad 400 tysięcy ludzi. Azyl klimatyczny to jeszcze nowość, ale naukowcy podkreślają, że zanieczyszczenie w wielu miejscach jest tak duże, że ludzie będą szukali nowego miejsca do życia. Materiał Marii Mikołajewskiej.