pogoda

pogoda

Warunki pogodowe w sobotę, na drogach całej Polski, będą dobre. Niebo nad naszym krajem pozostanie pogodne do wieczora, ale będzie zimno . Przez najbliższe godziny możemy podróżować bez obaw, że aura utrudni nam przejazd.

W alpejskich kurortach, inaczej niż w polskich, będzie pochmurno i z opadami śniegu. Na wielu stokach przybędzie pokrywy śnieżnej. Tylko we Włoszech narciarze na razie nie mogą liczyć na świeży biały puch.

250 tysięcy domów bez prądu, oblodzone drogi, zagrożenia lawinowe. Tak wyglądało północno zachodnie terytorium Stanów Zjednoczonych od 19 stycznia br. Siłę i zakres zimowego żywiołu świetnie obrazuje zdjęcie wykonane z kosmosu za pomocą spektoradiometru (MODIS), umiejscowionego na satelicie NASA.

W piątek kierowcy powinni zachować wzmożoną ostrożność na drogach w całym kraju. Chociaż nie będzie padać, kłopoty może sprawić śliska nawierzchnia.

122 pługosolarek pracuje aktualnie na drogach krajowych w całej Polsce - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Nawierzchnie są śliskie z powodu ujemnych temperatur i lokalnych opadów śniegu.

We Włoszech śniegu mało, ale ciepło. We Francji będzie sypać tak, jak i w Szwajcarii. Nad niemieckimi stokami niebo będzie pochmurne, a narciarzom będzie zimno. W Austrii temometry też pokażą ujemne temperatury, ale za to nie będzie brakować tam w piątek ani śniegu, ani słońca.

W piątek narciarze będą mogli cieszyć się słoneczną pogodą. Niestety na stokach leży głównie zbity i zmrożony śnieg. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie tylko -13 st. C.

Ośnieżone krzewy, szron i sople lodu na drzewach? Są. Zielone liście, pąki i zakwitające rośliny? Też są. Zobacz niezwykłe zdjęcia przyrody robione w Polsce przez Reporterów 24 w ciągu ostanich kilku dni. Zimą.

We wtorkowy poranek na drogach pojawiła się "szklanka". Jest bardzo ślisko. Kierowców prosimy o ostrożność. W ciągu dnia warunki drogowe również będą trudne.

Wygląda na to, że wróciła zima. We wtorek w całym kraju maksymalne temperatury będą sięgały maksymalnie 2 str. C, co znaczy, że przez większość dnia będą ujemne. Z rana chodniki pokryły się cienką warstwą lodu.