pogoda

pogoda

Tragiczny bilans ostatniej doby to sześć ofiar wychłodzenia, poinformowała rzecznika MSW Małgorzata Woźniak. Odnotowano także cztery przypadki śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla i dziewięć ofiar pożarów.

W niedzielny poranek kierowcy muszą uważać na mgły i szadź, od której nawierzchnia dróg robi się śliska. Jednak w ciągu dnia słońce osuszy drogi i warunki do jazdy będą dobre. W większości kraju będzie pogodnie, jedynie na Pomorzu Zachodnim może trochę poprószyć.

Choć niedzielny poranek jest zamglony, reszta dnia w większości kraju będzie pogodna. Tylko na Pomorzu i Mazurach popada śnieg. Będzie dość mroźno, a ciśnienie zacznie spadać.

Alpy tej niedzieli będą słoneczne. Pochmurne niebo i opad śniegu czekają na wypoczywających tylko w kilku miejscowościach, m.in. w Madonnie, Livignio, Trydencie, Kaprun i Soelden. Będzie też zimno, termometry pokażą nawet do -20 st. C w austriackiej części gór.

Czeka nas słoneczny, ale zimny dzień. Najniższe temperatury będę na wschodzie kraju, tam słupki na termometrach nie wzrosną powyżej -14 stopni. Na południowym wschodzie odczucie chłodu będzie dodatkowo wzmagał wiatr.

W ciągu najbliższej doby prawie cała Polska będzie pod wpływem wyżu znad południowego Bałtyku, tylko na południu kraju przejściowo zaznaczy się płytka zatoka niżowa.

Na południu Polski w czwartek śnieżyć będzie przez cały dzień. Na stokach zimno, w większości lokalizacji termometry pokażą -10 st. C, a będą miejsca, gdzie nawet więcej. Warunki do szusowania po stokach będą w czwartek niesprzyjające.

Kierowcy podróżujący po drogach Polski wschodniej nie powinni spodziewać się utrudnień związanych z pogodą. Słabe opady śniegu wystąpią w zachodniej i środkowej Polsce. Tutaj nawierzchnie będą śliskie.

W środę mróz się zmniejszy, a śniegu przybędzie. Na termometrach zobaczymy od -6 do -11 st. Celsjusza. Warunki biometeo, niestety, nam nie dopiszą.

Nietypowy wypadek na niemieckiej autostradzie wiodącej do Frankfurtu. Z rozbitej ciężarówki na jezdnię wypadła... kiszona kapusta i natychmiast zamarzła.

Amerykańscy synoptycy ogłosili koniec zimy. Niestety, tylko solarnej. - Wchodzimy w okres, kiedy światła słonecznego na półkuli północnej jest coraz więcej - informują.