pogoda

pogoda

Sok pomarańczowy na światowych rynkach jest rekordowo drogi. Od początku roku jego cena wzrosła o 25 proc. i wynosi 2,12 dol. za funt soku. Główne powody zmian ceny to niskie temperatury na Florydzie oraz wykrycie środka grzybobójczego w brazylijskim soku.

Warunki drogowe w przeważającej części kraju będą niesprzyjające. Jazdę utrudniać będzie głównie padający deszcz. Lokalnie, na Pomorzu Gdańskim, przeszkadzać będzie też silny wiatr.

Ratownicy TOPR sprowadzają z Tatr trzech turystów, którzy od kilku dni biwakowali w okolicach Jarząbczego Wierchu. W poniedziałek rano, kiedy pogorszyły się warunki pogodowe, wezwali pomoc - poinformował ratownik dyżurny, Tomasz Wojciechowski.

Tegoroczna zima jest wyjątkowo łaskawa dla mieszkańców USA. W pierwszym tygodniu stycznia nowojorczycy spacerowali w krótkim rękawku po Central Parku, natomiast narciarze jeżdżący w górach skalistych musieli przełożyć początek sezonu z grudnia na styczeń.

Jesteśmy w zasięgu rozległego układu niżowego znad Skandynawii, pod wpływem przemieszczającego się z zachodu na wschód frontu atmosferycznego.

Na północy Grecji szalejąca śnieżyca spowodowała śmierć alpinisty. Zginął schodząc z góry Kerkini w środkowej Macedonii, poinformowały lokalne władze. Zła pogoda podnosi niebezpiecznie poziom granicznych greckich wód.

Na stronach naszego portalu znalazł się artykuł, w którym Stephen Hawking zdradza swoje sekrety, w tym, że największą zagadką wszechświata jest kobieta… Jeśli jeden z najtęższych umysłów tego świata tak twierdzi, coś w tym musi być. Ja dodam od siebie, że obecnie równie tajemnicza i nieprzewidywalna jest pogoda.

Niż Andrea, który usadowił się właśnie nad Warmią, zapewnia nam to, co mamy za oknem. - Niestety front nie przyniesie opadów tego wymarzonego śniegu, a deszcz ze śniegiem - prognozuje synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek. Opadów i pochmurnego nieba można się spodziewać w całym kraju.

Drzewa przewracające się na samochody, pozrywane dachy, zamiecie śnieżne i obfite deszcze – nad Niemcy w środę nasunął się kolejny niż. Andrea wciąż pustoszy cały kraj, a przede wszystkim Bawarię, gdzie zamiecie śnieżne paraliżują komunikację drogową.

Droga krajowa nr 8 Wrocław - Kudowa Zdrój w miejscowości Zielone Dolne po południu jest już przejezdna. Droga była zablokowana w czwartek rano z powodu intensywnych opadów śniegu. Odblokowany został również wjazd do Czech na drodze krajowej nr 3.

Silne śnieżyce i wichury od nocy szaleją na północy Czech. Z powodu utrudnień pogodowych w czwartek zamknięte zostały czesko-polskie przejścia graniczne w Harrachovie i Nachodzie. Oprócz śniegu i lodu drogi zalegają połamane drzewa. W całym kraju straż pożarna wciąż informuje o wyciąganych z zasp tirach.

W czwartek jazda narciarska będzie utrudniona we wszystkich lokalizacjach. Narciarze mogą spodziewać się też porcji świeżego śniegu. Temperatury będą dość kapryśne - słupki rtęci pokażą od 0 do -9 st. C.