pogoda

pogoda

W wielu rejonach powiatu żywieckiego są miejsca, do których dostęp z powodu śniegu jest niezwykle trudny. Najgorsza sytuacja panuje w okolicach Złatnej, Glinki i Soblówki w gminie Ujsoły oraz w Koszarawie. Kompletnie zasypani są także mieszkańcy Zwardonia. Górale najbardziej boją się halnego i nagłej odwilży.

Polska znajdzie się pod wpływem ciepłego frontu atmosferycznego, który przyniesie opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Wolna od opadów będzie tylko Rzeszowszczyzna. Temperatura maksymalna wyniesie 5 st. C.

Na Florydzie zimą jest średnio powyżej 20 st. C. Mieszkańcy Miami z zaskoczeniem i entuzjazmem zareagowali na niedzielną pogodę. Termometry pokazały bowiem 30,5 st. C - pobity został tym samym rekord ciepła z 1988 roku. Synoptycy zapowiadają jednak, że radość nie potrwa długo - już w poniedziałek wieczorem ma być 15 st. C i może padać.

Przez cały ranek gołoledź na drogach będzie wymagać od kierowców dużej ostrożności. W ciągu dnia się ociepli i lód na drogach się rozpuści, ale w większości kraju jazdę utrudnią opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Poniedziałkowy poranek zdominowała gołoledź, która nocą powstała na jezdniach i chodnikach. W ciągu dnia w wielu miejscach kraju będą pojawiać się opady. Deszcz i deszcz ze śniegiem mogą utrudnić warunki na drogach. Będzie mokro, bo dodatnie temperatury w dzień spowodują topnienie śniegu.

W polskich kurortach narciarskich w poniedziałek termometry pokażą między -10 a 1 stopniem Celsjusza. Niebo będzie pochmurne, ale można liczyć na przejaśnienia. W większości ośrodków warunki do jazdy poprawią się.

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. W najbliższym tygodniu na termometrach zobaczymy nawet 12 stopni Celsjusza. Lekki spadek temperatury odnotujemy kolejnej niedzieli, ale od marca temperatura utrzyma się na poziomie sięgającym 10 kresek powyżej zera.

W niedzielę kierowcy podróżujący w całej Polsce powinni zachować ostrożność. Drogi będą śliskie ze względu na opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, a także roztopy.

W nocy wkroczył do Polski kolejny front atmosferyczny. W niedzielę przyniesie opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Padać będzie głównie na zachodzie, a potem także w centrum kraju. Będzie ciepło - nawet 6 stopni powyżej zera.

W sobotę o 14:30 Justyna Kowalczyk znów będzie walczyć z Norweżką Marit Bjoergen o prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Czy pogoda pomoże naszej zawodniczce dobiec pierwszej na metę?

W sobotę w całym kraju śnieg i deszcz będą zmorą na drogach. Na zachodzie utworzą się kałuże, które stworzą niebezpieczeństwo poślizgu. Na wschodzie opady ograniczą widzialność.

Beskid Żywiecki zasypał śnieg. Przez dwie ostatnie doby spadło go tak dużo, że władze Zwardonia zdecydowały o jego wywożeniu. W gminie Rajcza 20 proc. dróg jest nieprzejezdnych, a ze względów bezpieczeństwa zamknięto dwie szkoły - poinformował reporter TVN24 Robert Jałocha. Podobna sytuacja panuje w Szklarskiej Porębie po ataku zimy.

Po przerwie zimowej piłkarze wracają na boiska Ekstraklasy. Przed nami 18 kolejka i spotkania w Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Lubinie, Zabrzu i Kielcach. Sprawdziliśmy, jaka pogoda czeka na zawodników i kibiców.