Przygotuj się na:

44. MARATON WARSZAWSKI

W niedzielę tysiące biegaczy pobiegnie w Maratonie Warszawskim. Wydarzeniu będą towarzyszyć także inne biegi. Starty zaplanowane są z Konwiktorskiej, a trasy obejmą Łazienki Królewskie, Stare Miasto, warszawską Pragę, a także Żoliborz czy Bielany. Multimedialny Park Fontann przemieni się w strefę kibicowania.

pogoda

pogoda

W wielu miejscach kraju, m.in. na Podlasiu i na Lubelszczyźnie, jazdę utrudniają opady śniegu. Tak też pozostanie już do końca dnia. Miejscami tworzą się również ograniczające widzialność mgły.

"Przez najbliższe dwa tygodnie w rozkładzie ciśnienia nie zajdą istotne zmiany. Dominować będą układy niskiego ciśnienia znad Europy Zachodniej i Środkowej, które kierować będą do nas ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie (PPmc) znad Morza Śródziemnego bądź znad Atlantyku" - zapowiada w komentarzu do prognozy długoterminowej synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński.

Pogoda spisała się znakomicie i na początek ferii nie poskąpiła śniegu. Na polskich stokach leży do metra świeżego białego puchu. Mróz sprawi, że będzie utrzymywać się przez bardzo długi czas. Mało tego - w następnych dniach śniegu przybędzie.

W Bieszczadach występuje niewielka inwersja powietrza. Wysoko w górach jest cieplej niż w dolinach. Warunki narciarskie są dobre, ale obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

Od rana na drogach panują trudne warunki jazdy. Wszystko za sprawą zimowej aury. Niemal z całym kraju jezdnie są śliskie. Podróżowanie uprzykrza również padający śnieg.

Biała zima powróciła do Polski. W całym kraju spadł śnieg, a temperatura poniżej 0 st. C. -Opadów już jest całkiem sporo. Porządnie sypnie na północnym-zachodzie i północy oraz na południu kraju - prognozuje prezenterka TVN Meteo Dorota Gardias.

Poruszanie się po drogach naszego kraju wymaga dziś sporo koncentracji i doświadczenia. Jazdę utrudniają opady śniegu na wschodzie i deszczu na zachodzie. Gdzieniegdzie jest mglisto, a prawie wszędzie ślisko.

"Totalny bałagan" będzie charakteryzował pogodę w najbliższych dniach. Wyjątkowo niebezpiecznie jest już teraz, gdyż do Polski wkroczył front znad Niemiec z marznącymi deszczami. W środę utrzymają się opady, a w czwartek nastąpi nawrót zimy.