Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

ochrona przyrody

ochrona przyrody

Członkowie Fundacji Dzika Polska nazywają szpaler drzew rosnących wzdłuż trasy z Kętrzyna do Giżycka ostatnią tak cenną przyrodniczo aleją na Warmii i Mazurach. Szykują się tu jednak wycinki związane z planowaną rozbudową drogi. Choć drogowcy w jednym z wariantów proponują ograniczenie wycinek do około 700 drzew z 4933, to zdaniem ekologów w dalszym ciągu zbyt dużo.

To, ile drzew jest w Polsce wycinanych, widać gołym okiem i ten widok niepokoi tak jak i liczby, chociaż one nie do końca pokazują rzeczywistą sytuację. Z każdą wycinką ginie konkretny ekosystem. Nie chodzi o to, by nie wycinać wcale, tylko mądrze. Eksport polskiego drewna w ostatnim czasie znacząco wzrósł, a spora jego część trafia do Chin. Sylwia Piestrzyńska.

Przyszedł pod osłoną nocą, zrobił dziurę w ścianie i wszedł sobie do biura. Zabrał kasetkę z pieniędzmi i tak pozbawił schronisko w Koninie (woj. wielkopolskie) środków między innymi na remont kojców. - Jak można było coś takiego zrobić tym biednym zwierzętom? - zastanawiają się pracownicy placówki i liczą, że policja znajdzie sprawcę.

W mediach społecznościowych pojawiły się wpisy mówiące o planach udrażniania koryta rzeki płynącej przez Puszczę Białowieską. Wody Polskie twierdzą, że chodzi wyłącznie o tereny miejskie w Hajnówce (województwo podlaskie). Natomiast zamówiona przez tę instytucję koncepcja programowo-przestrzenna obejmuje również tereny puszczańskie, bo trzeba zbadać "uwarunkowania hydrologiczne całej zlewni".